Антибіотикорезистентність стає одним із найбільших викликів сучасної медицини та науки, оскільки мікроорганізми, які мали гинути під впливом препаратів, стають до них стійкими. Уже зараз через антимікробну стійкість у світі помирає 700 тисяч людей щороку, – нагадує пресслужба МОЗ.

Як правильно приймати антибіотики, щоб не нашкодити своєму здоров’ю і досягти максимального результату?

Керуйтеся виключно призначенням лікаря.

Визначити бактеріальну природу хвороби можна тільки лабораторно, а приймаючи антибіотики “про всяк випадок” ми завдаємо шкоди здоров’ю і сприяємо антибіотикорезистентності. Більшість застуд, включно з грипом, не потребують антибіотиків, адже викликаються вірусами, на які ці препарати не діють.

Якщо лікар уже призначив антибіотик, не можна самостійно змінювати дозу чи припиняти прийом препарату, якщо почали почуватися краще.

Саме недолікована хвороба, незавершений курс прийому антибіотиків роблять бактерії, що лишилися в організмі, стійкими до цього препарату.

Не можна призначати собі антибіотик самостійно.

Кожен антимікробний препарат призначений для конкретного антибіотика, як ключ до замка. Тому не можна призначати собі антибіотик самостійно чи користуватися порадами знайомих, яким “допомогло”. Аналогічно не допустимо ділитися своїм антибіотиком з іншими. Лише лікар може підібрати правильні ліки.