Представники Партії Володимира Буряка “Єднання” провели нараду з перевізниками міста, щоб знайти вирішення проблеми із підвищенням тарифів на проїзд

У центральному офісі Партії Володимира Буряка “Єднання” відбулася нарада депутатів та експертів партії з перевізниками міста. Під час зустрічі обговорювалися питання, що стосуються усієї транспортної сфери Запоріжжя.photo_2022-01-25_15-45-56«Транспортна модель міста давно потребувала оновлення. І воно було розпочато у 2016 році, коли з ініціативи мера Володимира Буряка місто почало закуповувати нові великі автобуси. Потім купувалися тролейбуси, трамваї, випускалися «Запорізькі трамваї». За рахунок цього вдалося оновити парк КП «Запоріжелектротранс» та збільшити його частку у транспортній сфері міста з 15% до 35%», – розповів Геннадій Наумов, голова фракції Партії Володимира Буряка “Єднання” у міській раді.IMG_6269
Такі кроки допомогли мінімізувати ризики маніпуляцій з боку приватних перевізників, які могли б шантажувати місцеву владу зривом роботи, якщо не будуть прийняті тарифи на проїзд, що влаштовують їх. У результаті вартість проїзду в Запоріжжі протягом кількох років залишалася однією з найнижчих у країні. При цьому місто продовжувало оновлювати комунальний громадський транспорт.

Тепер же постало питання про нове збільшення тарифів, оскільки сильно подорожчало паливо. У проєкті рішення, опублікованому на сайті міськради, зазначено, що проїзд у маршрутках підвищиться до 12-14 гривень.

«Це величезне навантаження на людей з огляду на те, що збільшуються комунальні тарифи, дорожчають продукти харчування, медикаменти. Тому на нараді з перевізниками ми обговорили питання поетапного підвищення тарифів за умови, що другий етап відбудеться лише після закінчення опалювального сезону. Перевізники із цим згодні», – каже Геннадій Наумов.

Загалом зустріч пройшла конструктивно. Обговорювалися питання щодо продовження змін транспортної моделі міста. Зокрема, перегляд деяких маршрутів. Перевізники також погоджуються з цим.

«Ми дійшли згоди, що подібні наради проводитимуться мінімум раз на квартал. І спільними зусиллями продовжимо оновлення та покращення транспортної сфери міста», – наголошує Геннадій Наумов.

Опитування

Телеграм-канал Запоріжжя.інфо провів соцопитування, як запоріжці ставляться до подорожчання проїзду. Понад 80% опитаних категорично проти підвищення тарифів. І лише 6% людей не проти, щоб проїзд став дорожчим на 1-2 грн.

опрос проезд