Щодо боротьби зі стихійною торгівлею у Запоріжжі.

Боротьба ведеться саме з оптовиками, які реалізують свій товар через стихійні ринки, уникаючи сплати податків у такі важкі для економіки міста часи. А враховуючи, що стихійні ринки переважно знаходяться навколо узаконених ринків, вони не лише шкодять благоустрою міста, а ще й становлять серйозну небезпеку для людей. Тому що у випадку надзвичайних подій вони суттєво ускладнюють можливість швидко евакуювати людей з території ринків.
До того ж стихійники – це завжди загроза для покупців бути отруєними недоброякісною продукцією.

Зараз у Запоріжжі існує близько шестидесяти таких постійних місць скупчень несанкціонованої торгівлі. Для боротьби з ними при кожній районній адміністрації створено мобільні робочі групи. Вони проводять рейди-перевірки в місцях стихійної торгівлі та складають на порушників протоколи.

Потім ці справи передаються до суду і особи, які визнаються винними, притягуються до відповідальності згідно з чинним законодавством. Протягом першого півріччя поточного року мобільними робочими групами було проведено 260 таких рейдів, під час яких було складено 108 адмінпротоколів. Також під час рейдів ведеться відповідна розʼяснювальна робота.

У таких торгівців завжди є адекватна альтернатива та доступна можливість перевести свою діяльність у законне русло. Зараз на міських ринках є достатня кількість торгівельних місць для розміщення всіх бажаючих. Середня заповнюваність ринків підприємцями на цей час складає лише близько сорока семи відсотків, тому щоденно в наявності є більше тринадцяти тисяч торгівельних місць.

Окрім того, влада веде роботу з керівниками ринків для того, щоб вони всіляко сприяли сільгоспвиробникам у їх безперешкодному розміщенні на території ринків, а також надавали цим виробникам пільги по сплаті послуг. Зараз на ринках комунального підприємства «Запоріжринок» виділено 407 пільгових місць для того, щоб люди могли там продавати овочі, фрукти та ягоди, вирощені на власних дачних і присадибних ділянках.

Тож діючи у правовому полі, можна забезпечити містян якісною продукцією і підтримати економіку міста в умовах дії воєнного стану.

За матеріалами сайту Запорізької міської ради.