Загалом в Запорізькій області відомо про руйнацію 1624 домів, з яких 210 — багатоповерхівки та 1414 — приватні житлові будинки, пошкоджено або зруйновано вже 2730 будинків.

Найбільше страждає Пологівський та Запорізький райони, зокрема населенні пункти Оріхів (214 пошкоджених будинків), Гуляйполе (понад 100) та Пологи (183).

У результаті постійних обстрілів відбувається руйнація цивільної інфраструктури та приватних будинків. Станом на 16 липня, за оперативними даними по житловим будинкам, багатоповерховим та приватним сума збитків наближається до 10 млрд грн.

Також додається, що наразі наявна не вся інформація щодо руйнації. Це пов’язано з тим, що велика кількість людей виїхала, а місцева влада через постійні обстріли та небезпеку не завжди має фізичну можливість зафіксувати збитки.

«Що стосується об’єктів критичної інфраструктури, вони також зазнають постійних ушкоджень через дії ворога. Наразі пошкоджено понад 1800 кілометрів мереж електропостачання, 33 підстанції, понад 800 кілометрів мереж газопостачання, в результаті чого страждає мирне населення. Зараз 267 населених пунктів області позбавлені газопостачання та понад 80 населених пунктів вимушені виживати без електроенергії. В основному, така руйнація спостерігається в зонах активних бойових дій», — розповів Віталій Литвиненко, директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ЗОВА Віталій Литвиненко в ефірі програми “Пряма мова”, що виходить на телеканалі ТV5.

Щодо ситуації у Василівці, де ворог зруйнував очисні споруди, відведення відходів з населеного пункту наразі здійснюється по рельєфу місцевості. На жаль, нечистоти прямують у природні водойми. Віталій Литвиненко зазначив, що зараз оцінити отримані в результаті цього збитки в плані екології та економіки немає можливості, це можна буде зробити лише після повного завершення бойових дій. Також він зазначив, що близько 30 населених пунктів з централізованим водопостачанням на сьогодні його не отримують.