Запорізька міська громада – на третьому місці у рейтингу спроможності громад України.

spr3

Рух ЧЕСНО, який стежить за проведенням реформи місцевого самоврядування та децентралізації, проаналізував, які громади є фінансово спроможними, а які — потребують додаткових ресурсів з державного бюджету.

Як відомо, одне з головних завдань реформи децентралізації — створення громад, які могли б самі себе утримувати. Але наразі у значній кількості громад і далі діє старе правило: забрати в багатих і розподілити між бідними.Після місцевих виборів громади отримали більше повноважень та ресурсів, щоб забезпечити сталий місцевий розвиток і надавати якісні послуги. Проте не всі громади мають однакові фінансові можливості, тому держава вирівнює бюджети шляхом дотацій. З 1438 громад майже 75% отримують базову дотацію.

Загалом на десять громад, які найбільше перераховують реверсних дотацій, припадає понад 45% всього обсягу реверсних дотацій. Серед них — сім громад-обласних центрів: Дніпровська, Львівська, Запорізька, Харківська, Одеська, Вінницька, Полтавська міські громади, а також громади з розвиненою промисловістю — Криворізька, Маріупольська, Енергодарська.

Таким чином, Запорізька міська рада віддає зі своїх податків більше 0,5 млрд грн (7%), Енергодарська міська рада – 167 млн грн (15%).