Позицію запоріжців стосовно формування бюджетів наступних років та продовження фінансової децентралізації представить Володимир Буряк на засіданні Правління Асоціації міст України

Сьогодні в Запоріжжі відбулось засідання Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України. Лідери запорізьких громад – міські голови, очільники об’єднань територіальних громад області зібрались, щоб обоворити нагальні питання. Перед початком засідання учасники відвідали запорізький аєропорт та ознайомились з міською програмою розвитку комунального транспорту Запоріжжя, як прикладом того, чого можливо досягти, об’єднавши зусилля громади, депутатського корпусу та міської влади.

Очільники міст та ОТГ були приємно вражені можливостями та перспективами нового терміналу Міжнародного аеропорту “Запоріжжя”. Мер Володимир Буряк наголосив, що термінал та сучасний аеропорт, з якого можна полетіти в різні країни, потрібні не лише місту. Вони сприяють розвитку всього регіону. Вже зазарз послугами запорізького летовища залюбки користуються мешканці Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської, Донецької областей.

– Багато хто вважав, що місто ніколи не побудує новий термінал за власні кошти. Ми це зробили. Багато хто не розумів, для чого потрібен новий аеропорт. Поява у запоріжців можливості дешево літати до Києва, Європи показує, для чого громаді потрібен сучасний аеропорт, – наголосив Володимир Буряк.

Побували учасники засідання й у трамвайному депо. Там триває збір другого в цьому році “Запорізького трамваю” нового дизайну. Осучаснення та розвиток комунального транспорту – яскравий приклад консолідації зусиль влади та містян. За останні роки в Запоріжжі з’явились майже 100 великомісних автобусів, 15 тролейбусів, зокрема й з автономним ходом. Відкриті нові маршрути, які обслуговує зручний муніципальний транспорт.

Після екскурсії до трамвайного депо члени Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України зібрались у міськвиконкомі, щоб обговорити наболілі питання – формування бюджетів, субвенції з держбюджету, реформу медицини та виклики, пов’язані з епідемією коронавірусу.

Мер Запоріжжя Володимир Буряк наголосив, що фінансова децентралізація дала більше можливостей для розвитку на місцях, проте її результатом стало такоз зростання обов’язків місцевого самоврядуванн6я, які виявились не підкріпленими додатковим фінансуванням з держбюджету. Це, в свою чергу призвело до того, що громади змішені витарчати кошти зі своїх бюджетів на покриття програм, які мали б фінансуватися за рахунок субвенцій. Зокрема це стосується галузей освіти, медицини тощо. Епідемія коронавірусу взагалі зменшила надходження до місцевих бюджетів. А тому громадам необхідно спільними зусиллями відстоювати свої інтереси, бо це стосується кожної з громад регіону.

– У бюджеті 2020 року Запоріжжю зменшили низку надходжень. Впевнений, що схожа ситуація у всіх вас. Гірше того, поки можемо сказати, що за таким же принципом будуть формуватися бюджети наступних років. Тому вже зараз нам потрібно відстоювати свою спільну позицію, коли відбувається формування держбюджету на наступний рік, – зазначив Володимир Буряк.

За пропозицією міського голови Запоріжжя буде підготовлене звернення Запорізького регіонального відділення АМУ до Асоціації міст України та уряду. Спільну позицію громад Запорізької області Володимир Буряк висловить наприкінці серпня на засіданні Правління Асоціації міст України в Києві, повідомляє сайт міськради Запоріжжя.

Читайте також: У Запоріжжі з’явиться сучасна льодова арена