Молодь все більше зацікавлюється екстремальними видами спорту
Спеціальний майданчик для катання на скейті, роликах, BMXі та самоката є у парку Перемоги. Там регулярно збирається молоді та показує свої вміння.
Зазвичай екстремальним спортом займаються хлопці. Запорізький ролер Дмитро Мароко зазначив, що іноді зустрічаються й дівчата.
– В основному зустрічаються хлопці. Оскільки це травмонебезпечний спорт, а дівчата ніжні, – розповів Дмитро. – Але є неймовірна Аліса, в неї дуже високий рівень підготовки. Мало хлопців в Україні, які катаються краще за неї.
Також Дмитро Мароко розповів, що ролейблейдинг в Україні ще не такий розвинений, як у інших країнах. Для популяризації потрібно більше проводити змагань.
Аліса Сунко – дівчина, яка дає фору хлопцям, говорить, що обрала цей спорт не випадково. Зараз дівчинці 9 років, і більшість хлопців вважають її головною конкуренткою. Адже останні 5 років вона займається ролерблейдингом. За словами Аліси, спочатку вона займалася в групі. Вони в основному вчилися красиво об’їжджати конуси. У неї це не виходило, тому обрала «агресивний» вид катання на роликах.
– Часто я єдина дівчина на змаганнях, причому наймолодша. Всі до мене ставляться, як до дитини. Коли у всіх виграю, вони до мене починають ставитися по-іншому. Я в багатьох змаганнях посідала призові місця. Ще вмію кататися на скейті, але не професійно, – розповіла Аліса. – На роликах виконую «солт», ковзаю по трубах, виконую різні грінди, сальто, в польоті повертаюся на 360 градусів.
Останні 5 років розвивається екстремальне катання на самокатах.
– Цей спорт в Україні, на жаль, не розвинений взагалі, – зазначив запорізький ролер Михайло Ліновецький . – Для популяризації екстремального катання на самокаті потрібен хоча б один хороший парк. Скейт-парк не підходить для ролерів. Парк для самокатів відрізняється від інших глибиною екваторів, висотою фігур, довжиною прольоту і покриттям.
Свої вміння на самокаті показав Олександр Чучко. Хлопець цим спортом займається лише три місяці.
– В Інтернеті я побачив, як хлопці віртуозно катаються на самокатах. Вирішив також спробувати. Сьогодні я не дуже задоволений своєю спробою. Багато часу втратив, коли впав. Тому не зміг зробити деякі трюки, – зізнався Олександр. – Я спробував зробити ВІП. Це коли ти стоїш на дошці і прокручуєш її на 360 градусів.
До речі, з цього року до Олімпійських видів спорту віднесли скейтбординг.
– Років 10 тому запорізький скейт-парк був одним з найкращих в Україні. Сьогодні він вже не такий крутий, – розповів запорізький велоекстримал Сергій Галь. – Останні роки скейт-парки стають більш адаптованими для всіх видів спорту. З цього року ці види спорту стали Олімпійськими. Багато хлопців цим займаються, але не вистачає підтримки. У країнах Європи це розвинене, а в нас лише на рівні хобі. У нас немає тренерів, професійних майданчиків, певної бази.
Валерія Константинова
Читайте також: Запорізькі спортсмени отримали гроші