Зараз у Запоріжжі немає передумов для організації пришкільних таборів для денного перебування дітей, – повідомляє офіційний Телеграм-канал Запорізької міської ради.

Тому що, по-перше, у закладах загальної середньої освіти облаштовано укриття, а, по-друге, там зараз функціонують територіальні інформаційні центри.

Але навіть у воєнний час та навіть у таких сковуючих умовах наші діти не повинні влітку сидіти вдома. Їм потрібне свіже повітря, спілкування, нові знайомства та можливості для розвитку.

Саме тому вже незабаром буде відкрито у Хортицькому та Заводському районах міста літні дитячі арт-простори. На цих майданчиках будуть проводитися різноманітні майстер-класи з малювання, танців та циркової акробатики. Проводити їх будуть працівники бібліотек, палаців культури і мистецьких шкіл, та волонтери, які мають досвід роботи з дітьми. Також там будуть обладнані зони відпочинку і буде багато настільних ігор. Звичайно ж, усі заняття будуть проводитися з дотриманням правил безпеки. У разі оголошення повітряної тривоги діти негайно будуть евакуйовані до сховища. Ці арт-майстерні працюватимуть до кінця літа.

Окрім того, зараз у художніх та музичних школах міста щосуботи для дітей проходять додаткові творчі заняття. А ще запорізькі дітлахи можуть із задоволенням та з користю провести час в оновлених бібліотеках Запоріжжя. Зараз там вже відновили свою роботу шаховий та мовний клуби, а також сімейний бібліоклуб. Знову працює і Бібліоняня. Нагадаю, що це бібліотечний майданчик, розрахований на дітей від трьох років, в якому батьки можуть на деякий час залишити свого малюка з бібліотекарами.

У цей час малеча може почитати книжки, пограти, помалювати, послухати казки чи подивитися мультфільми. Також бібліотеки Запоріжжя приєдналися до Міжнародного щорічного дитячого кінофестивалю, який триватиме до 12 червня. Тож кожного дня, з десятої ранку до дванадцятої дня, запорізькі діти зможуть долучитися до перегляду цікавого кіно.

____

Посилання на наш Телеграм-канал