Запорізькі школярі та їхні батьки висловили свою думку щодо безкоштовного харчування дітей у навчальних закладах
“Запорозька Січ” продовжує серію публікацій про харчування дітей в школах. Раніше ми вже писали про те, хто має право на безплатне харчування та яке меню пропонують шкільні їдальні. Крім того, ми провели опитування серед школярів та їхніх батьків. Що вони думають з приводу шкільних обідів, читайте далі.
Саша 4 клас:
– Я вдома зранку наїдаюся добре. Якщо зголоднію, можу в їдальні булку з повидлом купити. А борщ чи суп я б в школі все одно б не їв, навіть якщо б і безкоштовно було. Після уроків я вдома обідаю і йду на тренування. Займаюся футболом, тенісом, легкою атлетикою і фрістайлом.
Ольга, мати учня 4 класу Богдана:
– Нам подобалося, коли було безкоштовне харчування. Як скасували, спробували купувати в шкільній їдальні обіди, вони недорогі – 27 грн, якщо не помиляюся. Але, коли в портфелі дитини стала знаходити котлети, то зрозуміла, що нам це не підходить. Після цього він носить ланч-бокс вже з домашніми котлетами.
Яна, мати двійнят-другокласників:
– В їдальні харчуються переважно ті, хто залишається на подовжений день. А я своїх в обід забираю. На сніданок збираю ланч-бокс з бутербродами чи котлетами. Можливо, гаряче харчування для всіх було б і добре. Але не шкільний бутерброд.
Надія Григорівна, бабуся учнів 1-го і 2-го класів:
– Мої хлопці харчуються за гроші. Щось їдять. Але обов’язково беруть із собою з дому. Хай буде платне харчування – аби було все смачно, корисно та ситно.
Аруся, мати учениці 3-го класу:
– В їдальні донька не їсть. Дуже вередлива – навіть вдома не все їсть. Бере із собою – мені простіше покласти те, що вона полюбляє. Тому сплачувати з бюджету міста за всіх – це неправильно. Адже більшість дітей харчуються індивідуально. З 36 дітей нашого класу в їдальні харчується всього десять. Який сенс переводити міські гроші? Звісно, багатодітним родинам, іншим пільговикам це корисно.
Повний текст читайте в новому випуску газети “Запорозька Січ”.
Читайте також: Мер Запоріжжя згадав шкільні роки