Чим відрізняється карантинне життя жителів різних країн

Із відкриттям телефону свого часу спілкування стало доступним, а коли з’явився інтернет – ще і цікавішим, адже він зв’язав людей в усьому світі.  Так, знаючи англійську або просто вміючи користуватися інтернетом, можна, не виходячи з дому, подорожувати по всій земній кулі та дізнаватися будь-яку інформацію безпосередньо з першоджерела. Так кореспондентка «Запорозької Січі» не змогла не скористатися такою нагодою та запитала своїх партнерів з вивчення англійської мови – звичайних мешканців декількох країн – про особливості життя при коронавірусі. Як у різних країнах сприймають COVID-19, яка там насправді ситуація, та які методи боротьби застосовуються – читайте нижче.

Китай

Почнемо з Китаю – країни, у якій і розпочалася епідемія. Хаян Чжан з Нанкіна розповів, що в Китаї майже кожен сприймає ситуацію з вірусом серйозно. У цій країні уряд одразу почав діяти, щоб мінімізувати кількість заражень та збитків економіки. Саме тому на сьогодні вже другий місяць немає нових випадків зараження в багатьох містах Китаю, а загальна кількість інфікованих серйозно впала, впевнений наш співрозмовник.

– Коли з’явився вірус, наш уряд одразу закрив Ухань, хоч це дуже важливе і велике місто, там живуть понад 9 млн людей. Майже ніхто не втратив роботу, але це дуже складний час для всіх компаній, тому зараз, коли вони знов розпочинають роботу, уряд дає багато грошей, щоб їх підтримати. Всі люди носять маски, зазвичай порушують це правило тільки іноземці. До того ж навіть під час піку карантину у людей не було ажіотажу до масових покупок в магазині, як це було в інших країнах, адже їжа і медикаменти в країні не дорожчали, а навпаки стали менше коштувати.Хаян Чжан

Хаян Чжан додав, що зараз ніхто не хоче виїжджати за кордон, навпаки, багато людей хоче повернутися назад до Китаю. Але ціна на перельоти з-за кордону тепер дуже висока. Проте ціна на рейси всередині країни впала у понад 2 рази.

Центральна Америка

Пройти повз Америки ми не змогли, адже саме тут зараз найбільша кількість інфікованих. Наш колега, журналіст та ведучий на радіо Рікардо Родрігес, що живе у Гватемалі, розповів, що тут уряд заборонив просто так лишати будинок та ввів комендантську годину, яка щодня починається о 18:00.Рікардо Родрігес

Люди від цього не у захваті, адже багато тих, хто проживає в сільській місцевості, страждають через це. Вони живуть за рахунок збору урожаю і через введену комендантську годину не можуть повноцінно працювати. Гватемальці в буквальному сенсі борються за виживання. «Небезпечна річ – не вірус, небезпечна річ – економіка, – каже житель Центральної Америки. – Адже люди зараз вимушені виживати, маючи невеликі гроші».

– Крім того громадський транспорт був заборонений на місяць. Тому дуже пощастило тим, у кого є своє власне авто. До того ж введений закон говорить, що ви повинні бути на відстані 1,5 м від іншої людини. Ця міра була прийнята через великі агломерації в країні, щоб мати можливість радикально зменшити контакти між людьми.

Що стосується освіти, то і в Гватемалі навчання у всіх школах та університетах були припинені, а заняття проводяться онлайн.

Японія

Японія є однією з найбільш розвинених країн світу, тож проходить пандемія в країні технологій? Про це розповів Кахей Такадая, що проживає в місті Осака, яке є третім за кількістю людей у всій Японії.

На початку пандемії Прем’єр-міністр закликав жителів 7 найбільших префектур Японії не виходити на вулицю, особливо туди, де є можливість зіштовхнутися з великою кількістю людей. Незабаром у всіх префектурах був встановлений карантин. Транспорт продовжує працювати, хоч обсяг руху знизився на 20%.Кахей Такадая

Не оминула розвинену країну і масштабна паніка.

– На початку розповсюдження короновірусу люди масово все скуповували в супермаркетах, оскільки боялися, що закриють магазини, – розповідає Кахей. – Через це якийсь час неможливо було встигнути купити деякі основні продукти та речі першої необхідності. Зараз вже все в порядку, люди стали більш спокійними. На сьогодні штрафів за недотримання умов карантину в країні немає, проте японці увесь час носять маски. На вулиці зустріти людину без маски просто неможливо, та про всяк випадок японці дотримуються дистанції.

Південна Корея

Можна сказати, що ця країна помітно відрізняється з-поміж інших, і зараз ви зрозумієте, чому. Сон Гі Ун з Сеулу охоче поділився, що з моменту глобального спалаху пандемії, Корея успішно запобігла вірусу без проведення масштабної карантинної політики на відміну від інших країн світу. Головною причиною є те, що спалахи ГРВІ та MERS мали місце в минулому, і тому система оборони країни вже кілька років готувалась до можливого карантину на національному рівні.

– Наразі в Кореї немає загальнообов’язкової карантинної політики, крім 14-денних заходів щодо домашнього карантину для закордонних іммігрантів. Якщо відбудеться підтверджений випадок, уряд знаходить усіх, з ким людина контактувала, і вони також зобов’язані перевіритися на вірус. Всі кафе, ресторани і т. д. відкриті, проте кількість відвідувачів сильно впала. Звичайні мешканці щодня носять маски. Можна сказати, що люди самі себе перестраховують.Сон Гі-Ун

За словами Сон Гі Уна, хоч школи досі закриті, але всі приватні інститути відкриваються і працюють як завжди (а майже всі корейські студенти навчаються у приватних інститутах). Тож фактично органи освіти не закриті.

Ізраїль

Щодо особливостей карантину у цій країні, ми змогли дізнатися у нового знайомого тільки поверхневу інформацію, адже за його словами, тут розголошувати такі дані є небажаним. Проте Михайло поділився, що на сьогодні стан справ у країні значно покращився, скоріш за все, завдяки введеним карантинним нормам.

– Звичайним мешканцям ввечері не можна виходити з будинків. Міський транспорт не ходить – тільки транспорт спецслужб. Поліція і армія патрулює 24/7, щоб люди не вештались по вулицях без діла та не ризикували своїм здоров’ям. Так, є люди, які втратили роботу через карантин, проте уряд країни роздає їм їжу і мінімум зарплати. А проблем з масками і антисептичними засобами і не було, навіть, навпаки, їх роздають людям.

Ось так по-різному переживає світ пандемію COVID-19, адже це виклик планетарного масштабу. Залишається вірити в українське диво швидкого здолання епідемії та одужання і вітчизняної економіки теж.

Читайте також: Як український бізнес виживає на карантині