Відомо, що коронавірус, який поширюється світом, частіше вражає чоловіків, аніж жінок

Це пов’язано з низкою соціальних, поведінкових, фізіологічних та генетичних факторів. Чим же рятуються чи займаються чоловіки під час карантину? А хто чим – фізнавантаження, секс, алкоголь, чи просто байдикування

Та спершу, щоб переконати вас у сказаному, дайте поглянемо на статистику. Наприклад, в Китаї смертність від цієї недуги cеред чоловіків у понад 2 рази вища, ніж у жінок. У Нью-Йорку, який став епіцентром епідемії у США, з-поміж померлих понад 60% становлять чоловіки. В італійській Ломбардії (епіцентр коронавірусу в Італії) на одному з етапів поширення коронавірусу 70% померлих становили чоловіки. А от у Південній Кореї більшість заражених становили жінки, але чоловіки вдвічі перевищували їх за кількістю померлих. І на це є ціла низка причин, яка ховається в поведінці сильної половини людства.

Рукостискання

Чоловіки мають соціальну звичку тиснути одне одному руки – принаймні в багатьох країнах. Коли вже коронавірус гуляв світом, рукостискання в тих країнах, де це заведено, продовжувалось і найімовірніше припинилось лише вже з карантином.

В багатьох країнах, де заведена традиція рукостикань, жінкам, як правило, руки не тиснуть.

Особиста гігієна

Ще у 2010 році дослідження Американського Інституту гігієни та Американського товариства мікробіології встановило, що чоловіки рідше миють руки – навіть після того, як погладять домашню тварину, чи після прийняття їжі, чи після кашлю або чхання.

В силу фізіологічних особливостей, жінки приділяють більше уваги і особистій гігієні. А в деяких країнах і до пандемії закривали обличчя та уникали натовпів.

Паління

Чоловіки набагато більше палять, аніж жінки. Наприклад, в Китаї 54% дорослих чоловіків палять у порівнянні з 2,6% жінок, а в Південній Кореї – 41% чоловіків проти 6% жінок. Але курці більш вразливі до COVID-19. До того ж, при палінні вірус передається від рук до рота. А загалом, сильніші, здоровіші легені – це і сильніший імунітет організму.

Алкоголь і переїдання

Також чоловіки більше споживають алкоголю, а його систематичне споживання у значних кількостях впливає на імунну систему організму, послаблюючи її. Сила ж імунної системи важлива в протистоянні коронавірусу.

Що роблять на карантині чоловіки

Вони стали частіше займатися спортом, більше часу, ніж зазвичай, витрачають на сон та алкоголь. Особливо ті чоловіки, які зараз на карантині та не ходять на роботу.received_275358353505334

У віковому розрізі опитані чоловіки 18-29 років частіше за інших переглядають фільми, займаються саморозвитком, спортом, власним хобі, спілкуються з друзями та близькими, сплять, їдять, слухають музику. Також вікова група до 40 років стала частіше займатися приготуванням їжі. Та й більш старші чоловіки, які не ходять на роботу (не працюють або працюють віддалено) теж значно більше часу стали витрачати на все перераховане вище та приділяти увагу книгам, фільмам та серіалам. Навіть ті, хто ходить на роботу, почали значно більше дивитися фільмів, слідкувати за новинами, збільшили час на сон та їжу.received_547987209487029

І звичайно ж, є група чоловіків, звички яких жодна пандемія не змінить – як ходили до себе в гараж, так і будуть. Хтось, щоб закрутити гайки на авто, а більшість – щоб розговітися з сусідами по гаражу.

Від 100 грам до Інстаграм

Але є й такі серед молодих чоловіків, хто і сам спортом займається, і в незвичний спосіб заохочує до цього земляків. Наприклад, запорізький професійний боксер Тимур Кузахмедов організував у соціальній мережі Інстаграм онлайн-марафон під назвою «Фізкультура під замком». В ньому можуть взяти участь не тільки спортсмени, а й звичайні люди. Суть полягає в тому, що за 10 хвилин треба якомога більше разів виконати певний комплекс фізичних вправ. 12 боксер

– Такий онлайн-марафон я підгледів в інтернеті, тож і сам вирішив запровадити його в нашому місті, щоб людям було цікавіше і корисніше проводити час на карантині, – говорить боксер.

Як проводить свій час, з нами поділився і запорізький журналіст Дмитро Шкуропат:12 Ш

– Чесно кажучи, гендерно розділити цей процес складно. Весь час проводжу в колі сім’ї – дружина та син. Живемо в приватному секторі. Звичайно, багато часу проводимо у дворі – господарські справи. Зараз йде підготовка до літнього сезону. В останні кілька днів по 10 км прогулюємося в околицях міста без будь-якого контакту з іншими. Правда, аналогічно прогулювалися і без карантину. Напружує відсутність зміни декорацій і заборона на свободу пересування. Є хатні улюбленці (2 коти, кішка і собака) – до притулку їх не здали, як деякі столичні політичні експерти. Обмежили спілкування з друзями і родичами. Абсолютно. Нових хобі не придбав. Життя триває. Запоєм дивлюся кіно, читаю, в силу професії аналізую новини, намагаючись вирахувати, хто затіяв фінансову гру під назвою «Коронавірус».

Володимир Андрієвськийпостать в нашому місті досить відома. Він голова правління ФСК «Автомаш» та Благодійного фонду «Спорт», засновник футзалу в Запорізькій області, власник МФК «Надія-ЗНУ», підприємць, ветеран фізкультурно-спортивного та профспілкового руху в Запорізькій області. Зараз готується подання Президенту до присвоєння йому звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту».

12 еще

Тож Володимир Петрович вважає так:

– Чоловіки, якщо вони дійсно чоловіки, завжди займаються своєю справою – робота їх постійно шукає, а не вони її. Сидіти і вичікувати нову владу, уряд… не треба. Вони вам роботи не нададуть. А якщо ти звик до праці на дачі, в своєму підрозділі, спілкуванню з людьми з турботою про їхнє здоров’я, то відпочивати не доводиться… і так ось уже 75 років, – резюмував ветеран.

Читайте також: Як проходить карантин у різних країнах світу