Відсьогодні у Запоріжжі офіційно відкрили Критий та Центральний ринки

Згідно рішення уряду, з 1 травня в Україні дозволили відкрити продовольчі та аграрні ринки. Вони можуть працювати за умов дотримання санітарних вимог: і покупці, і продавці повинні бути в масках, обов’язковий температурний скринінг, дезінфекція торговельних рядів, наявність на ринках у вільному доступі антисептиків, захисні екрани тощо. За виконанням цих умов слідкуватимуть мобільні групи.

У Запоріжжі першими вирішили відкрити два найбільших ринки міста – Критий та Центральний. Їх оперативно перевірили на готовність та результатами інспекції вже відсьогодні вони обслуговують містян. Всі інші комунальні ринки почнуть свою роботу найближчими днями після проходження усіх перевірок.

– Як і обіцяла міська влада, відкрили з 1 травня 2 комунальних ринки. Вони працюють у повній відповідності з вимогами Постанови Кабінету Міністрів України та головного санітарного лікаря. Конструктивно працюємо разом з представниками Держпродспоживслужби та поліції. Просимо з розумінням ставитися до обмеження кількості відвідувачів на ринках, що передбачено санітарними вимогами, – наголосив радник міського голови Валерій Еделєв.

Як розповів начальник Запорізького міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Запорізькій області Сергій Приходько, усі вимоги уряду та головного санітарного лікаря на ринках виконуються, претензій до керівництва продовольчих майданчиків служба не має.

Відрегульовано доступ відвідувачів на територію ринків, виконуються вимоги щодо кількості відвідувачів, дезінфекції, наявності масок та інші. На ринках присутні наші спеціалісти, які контролюють дотримання вимог Постанови Кабінету Міністрів України та головного санітарного лікаря. Також на території біля ринків працює поліція, яка допомагає регулювати вхід відвідувачів, – сказав Сергій Приходько.

Приватні ринки також могли розпочати свою роботу з 1 травня, однак, за інформацією Держпродспоживслужби вони поки ще готуються до відкриття. Там за дотримання всіх санітарних вимог відповідають керівники та власники торговельних майданчиків.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, у місті розробили програму виходу з коронакризи. Серед заходів, які вона передбачає – звільнення на 3 місяці від сплати єдиного податку першої групи платників-фізичних осіб, звільнення від оподаткування об’єктів нежитлової нерухомості загальною площею менше 300 кв.м., розроблення програми компенсації відсоткових ставок за кредитами для малого та середнього бізнесу тощо.

Читайте також: Мер Запоріжжя Володимир Буряк закликав містян залишатися вдома на травневі свята – відео