У місті проходять щоденні рейди щодо дотримання карантинних вимог у супермаркетах, місцях громадського харчування та закладах сфери послуг, повідомляє сайт Запорізької міської ради.

Цього разу інспекцію провели у низці магазинів торговельного центру «Амстор» на вулиці Перемоги у Вознесенівському районі міста.

Мобільна група проконтролювала, як здійснюється температурний скринінг працівників та куди утилізують засоби індивідуального захисту. Також перевірили наявність деззасобів для вологого прибирання та обробки поверхонь. В одному з непродовольчих магазинів виявили незначні порушення. Так, на підлозі були відсутні розмітки, також не було засобів для дезінфекції. На адміністратора склали адміністративний протокол. Суму штрафу визначатиме суд.

– Практично всі, кого ми перевірили, дотримуються ухвали головного державного санітарного лікаря та виконують протиепідемічні заходи. Люди хоч і втомилися від карантину, але продовжують дотримуватися всіх протиепідемічних правил. Якщо підприємці не виконують їх, то відповідно складаються протоколи, – зазначила головний спеціаліст відділу ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області Юлія Шостак.

Усього за минулий тиждень представники Держпродспоживслужби перевірили близько 400 підприємців. Порушення виявили у 192 випадках. Серед найчастіших – відсутність ємностей для використаних масок. До того ж деякі підприємці нехтують температурним скринінгом працівників та вологим прибиранням приміщень. Втім, у більшості закладів сумлінно дотримуються протиепідемічних заходів.