За останні роки кількість алергіків через цвітіння амброзії зменшилася

У Запоріжжі ведеться системна боротьба з карантинними рослинами. Практично не можливо знайти амброзію на територіях закладів освіти чи медицини. У лікарнях міста боротьбу з карантинними рослинами розпочинають у квітні, а закінчують у жовтні. У кожному медичному закладі є людина, яка за це відповідає. На територіях лікарень постійно косять траву, а якщо з’являється амброзія, її виривають. Щоб не росли бур’яни, співробітники саджають квіти, чагарники та дерева.

Наприклад, територія 5-ї дитячої лікарні – найбільша в місті. Вона складає близько шести гектарів, але амброзії там немає. За територією постійно доглядають працівники закладу. Наразі там росте багато квітів, дерев та кущів.

Стан прилеглої території медичних закладів постійно контролює департамент охорони здоров’я міськради, повідомляє сайт мерії Запоріжжя.

Зазначимо, з 2016 року в місті реалізується Програма боротьби з карантинними рослинами. В Запоріжжі бур’яни видаляють трьома способи: механічним покосом, хімічною обробкою та фітоценотичним методом. У всіх районах міста, парках скверах ведуть роботи зі знищення амброзії.

– На сьогодні медична статистика по місту свідчить, що кількість випадків алергічних захворювань, пов’язаних саме з цвітінням карантинних рослин, стабілізувалася. У нас немає такого приросту алергічних захворювань, як було 5-7 років тому, – повідомила директор департаменту охорони здоров’я Вікторія Ушакова.

Нагадаємо, в Запоріжжі землю полили спеціальною зеленою сумішшю.

Читайте також: У Запоріжжі кипить ремонт доріг.