Офіційна медицина зовсім нещодавно визнала існування такого захворювання, як алергія на холод

Страждає на неї велика кількість людей, найчастіше жінки (у 70% випадків). Алергія на холод – це прояви різних алергічних реакцій, які виникають під впливом низьких температур. Симптоми алергії на холод можуть розвиватися на вулиці в холодну пору року при холодному сильному вітрі, у разі контакту з холодною водою (миття посуду, купання у водоймі), при вживанні холодної їжі і напоїв.

Найчастіше причиною є порушення імунного захисту людини. У деяких випадках навіть такі хронічні захворювання, як гайморит, захворювання шлунково-кишкового тракту, захворювання жовчовивідних шляхів, захворювання печінки або підшлункової залози, інтоксикації, стреси і навіть карієс можуть стати каталізатором розвитку алергії на холод. З`ясовано навіть критичний вік перших проявів цієї підступної хвороби – 25-30 років.

Найбільш інформативним методом діагностики наявності у людини алергії на холод є тест зі шматочком льоду. Лід прикладається до шкіри на 15-20 хвилин. Якщо після цього спостерігається свербіж, почервоніння або/та пухирі, тест вважається позитивним. Слід знати, що у разі наявності спадкової холодової алергії цей тест також дає позитивний результат, проте характерні прояви виникають лише через кілька годин.

Ознаки і симптоми алергічної реакції на низькі температури можуть бути різні. Найчастіше зустрічається звичайна форма алергії, яка проявляється протягом декількох хвилин з моменту дії низької температури і виражається в появі висипу на ділянках, які безпосередньо контактували з холодом: на руках і на обличчі. Алергічні висипання білуваті або рожеві на колір і сильно сверблять. Зазвичай вони проходять вже через кілька годин. Іноді до зовнішніх проявів алергії на холод приєднується нежить або псевдоалергійний риніт, гіпотонія (знижений артеріальний тиск), холодова мігрень, рідше ускладнене дихання та кропив’янка. Також внаслідок порушеного живлення ділянок шкіри, які були піддані впливу холоду, можливий розвиток холодового дерматиту.

На жаль, ефективне специфічне лікування алергії на холод на сьогодні відсутнє. Всі наявні лікарські препарати знімають виключно симптоматику, а саме захворювання вилікувати не здатні. Більшість за призначенням лікаря використовують антигістамінні препарати.

Пам’ятайте, що найчастіше алергія на холод – це не самостійна хвороба, а є симптом якої-небудь іншої серйозної патології, тому слід ретельно обстежитися у лікаря.

Носіть захисний одяг у холодну пору року: теплі куртки, шапки, рукавички та шарфи.

Читайте також: Жителів Запоріжжя і області попереджають про небезпечну погоду