Команда організації INSCIENCE за підтримки Світового банку та Швейцарії створила платформу “Бережи себе”, яка присвячена темі здоров’я під час війни, повідомляє пресслужба МОЗ.
Через повномасштабне російське вторгнення, щоденна загроза життю та здоров’ю — це реалії мільйонів українців та українок.
На жаль, навіть у такій ситуації, часом здається, що піклування про себе можна відкласти до кращих часів. Проте це не так. Саме турбота про здоров’я робить нас сильнішими, витривалішими та надає ресурс для боротьби з ворогом. “Бережи себе” створено, щоб надавати доказову інформацію на теми від хронічних та інфекційних захворювань до ментального здоров’я. Матеріали, які розміщені на сайті, написані доказовими та авторитетними експертами/ками — лікарями/ками, науковцями/ицями та медичними журналістами/ками. В кожному матеріалі вказується джерело, щоб читачі за бажання могли самостійно перевірити інформацію.
На сайті “Бережи себе” 8 тематичних розділів:
Надзвичайні ситуації під час війни;
Як підтримувати своє здоров’я;
Хронічні та інфекційні захворювання;
Харчові отруєння та захворювання ШКТ;
Важливі щеплення під час війни та COVID-19;
Травми, опіки, переломи: як діяти;
Жіноче здоров’я;
Ментальне здоров’я та захворювання нервової системи.
“Бережи себе” спілкується з читачем/кою простою візуальною мовою — проєкт має яскравий дизайн, зручний сайт та практичні інфографіки, які можна зберегти на телефон та завжди мати під рукою, навіть якщо не буде доступу до зв’язку.
Щоб залишатися на зв’язку і оперативно надавати важливу інформацію (та меми про здоров’я, звісно), команда проєкту також створила Telegram-канал “Бережи себе”, який є органічним продовженням сайту. Канал оновлюється щодня о 9 ранку.
Лекції для людей 60+ та інформаційні брошури й набори для жінок, які знаходяться в зоні бойових дій
Важлива частина проєкту “Бережи себе” — соціальні ініціативи, направлені на підтримку та допомогу вразливих груп населення. Зараз вже стартують перші дві: одна — для літніх людей; друга — для жінок, які знаходяться у безпосередній зоні бойових дій.
В рамках першої кампанії “Бережи себе” проведуть серію онлайн-лекцій з доказовими лікарями про здоров’я у віці після 60 років. Серед тем — ревматологічні, вірусні, інфекційні, серцево-судинні захворювання та COVID-19. Також команда планує розповсюджувати інформаційні афіші про вакцинацію та здоров’я в обласних центрах України.
Друга кампанія направлена на підтримку жінок, які зараз перебувають у зоні бойових дій. “Бережи себе” створять набори особистої гігієни та інформаційні брошури про особливості догляду в умовах тривалого перебування в укриттях, зокрема з обмеженим доступом до води. Набори та брошури будуть передані жінкам у зони бойових дій через волонтерські та партнерські організації.
____