На сьогодні, 18 травня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання знаходиться 21 118 абонентів у 68 населених пунктах Запорізької області.

Минулої доби відновлено енергопостачання 26 споживачів Кирилівки, знеструмлених напередодні. Також було усунуто одиничне відключення по м. Запоріжжя, що виникло напередодні. Крім того, фахівці Запорізьких та Мелітопольських високовольтних електромереж відновили дві високовольтні повітряні лінії електропередачі 35кВ. Проводити аварійно-відновлювальні роботи по Гуляйпільських, Василівських та Оріхівських мережах неможливо через активні бойові дії та недопуск до місць пошкодження обладнання з боку військових.

Ситуація із газопостачанням без суттєвих змін. На сьогодні по області без газопостачання знаходиться 69 981 абонент у 88 населених пунктах області. Залишаються відключеними від газопостачання 48 населених пунктів Бердянського та Мелітопольського районів через пошкодження магістрального газопроводу на території Донецької області. Минулої доби внаслідок обстрілу у м. Гуляйполе та с. Преображенка Пологівського району було пошкоджено газопроводи низького та середнього тиску. Разом з тим, у м. Оріхів усунуто завдані раніше того ж дня внаслідок обстрілу пошкодження розподільного газопроводу низького тиску. Порушене внаслідок ведення бойових дій газопостачання у населених пунктах області планується невідкладно відновити після отримання доступу для проведення аварійно-відновлювальних робіт.

Протягом минулої доби інформація про нові пошкодження об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства не надходила. За наявною інформацією на сьогодні внаслідок обстрілів у м. Оріхів пошкоджено водопровідні мережі. Крім того, у м. Гуляйполе та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району, селища Степногірськ та прилеглих сільських населених пунктах Василівського району відсутнє водопостачання. Через проблеми із забезпеченням електроенергією артезіанських свердловин без водопостачання частина м. Пологи. Також внаслідок бойових дій пошкоджено каналізаційні очисні споруди, які приймають стоки міста Василівка та селища Степногірськ Василівського району.

Через активні бойові дії та ворожі обстріли кількість пошкоджених житлових будинків постійно збільшується. За наявною інформацією на сьогодні по області повністю зруйновано або частково пошкоджено 1 082 домоволодіння.

____

Посилання на наш Телеграм-канал