Про стан інфраструктури Запорізької області та приблизні збитки, завдані військовими діями, розповіли посадовці ЗОВА.

Бої на території Запорізької області досі тривають, а спеціалісти постійно здійснюють облік пошкоджень. Вже зафіксовано, що пошкоджень зазнали близько 2,5 тисяч об’єктів, з них 1037 домоволодінь. В першу чергу страждають території, де проходять активні бойові дії. Більше половини зруйнованих об’єктів – у Пологівському районі. Запорізькій район вийшов на друге місце за збитками. Обстріли інтенсивні, пошкоджено багато будівель. Василівський та Мелітопольський райони також постраждали від обстрілів.

На що можуть розраховувати люди та яким чином фіксуються руйнування.

На сьогодні згідно постанови №380 від 26 березня повідомлення про руйнування житлово фонду можуть подавати власники цього майна через Дію, або через адміністратора центру адміністративних послуг, або через нотаріуса. З 26 травня юридичні особи також отримають змогу надавати інформацію для фіксації збитків.

Уряд, спираючись на зібрану інформацію, планує розробляти відповідні програми з відшкодування вартості житла шляхом його придбання або надання житла у тимчасове користування. Подавати інформацію можливо вже зараз, щоб в майбутньому майно відновили або надали інше.

Дуже великі втрати інфраструктури. Якщо брати дорожні господарства – 18 мостових переходів. На цей рік було заплановано будівництво та реконструкція мостів, розробка документації. Цей напрям – мости та дороги – досить інтенсивно розвивався останніми роками. Тепер ця робота руйнується окупантами. Після того, як вони підуть, буде проведено обстеження і стане відомо з точністю до метра, обсяг пошкоджених доріг і скільки необхідно коштів на їх відновлення.

Газотранспортна система також зазнала ударів. Відповідні служби вже повідомили про пошкодження приблизно 50 газорозподільних пунктів та 4 км мереж.

З приводу енергетики – пошкоджено 47 підстанцій та приблизно 3 км мереж. Постраждали підстанції різних класів напруги. Аварійні бригади героїчно працюють, там де можливо, ремонтують комунікації, але все одно трапляються випадки, коли працівники потрапляли під обстріли, наїжджали на міни.

У Запорізькій області 950 населених пунктів, з них 409 газифіковано. Проте зараз 88 газифікованих населених пунктів знаходяться без газопостачання частково або повністю. Без газу залишився Бердянський район, частина Мелітопольського району. Внаслідок бойових дій існують проблеми і у Пологівському районі.

Водопостачання теж ускладнене, бо воно майже завжди залежить від електропостачання. Без електроенергії не працюють свердловини та насоси. Де є можливість – організовано підвіз води.

Посадовці наголошують на важливості вчасно оплачувати надані комунальні послуги. Попри те, що уряд захистив населення від штрафних санкцій за несвоєчасну оплату, тим людям, які мають змогу оплачувати надані комунальні послуги – рекомендовано вчасно сплачувати рахунки. Адже це дає можливість підприємствам виплачувати заробітну плату працівникам та закупати паливно-мастильні матеріали, запчастини.

Питання тарифів на комунальні послуги було врегульовано відповідними постановами: їх було заморожено до кінця вересня-жовтня. Ціни зафіксовано станом на 24 лютого.

____

Посилання на наш Телеграм-канал