На сьогодні, 15 липня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання більше 21 тисячі абонентів у 77 населених пунктах Запорізької області.

Протягом минулої доби ПАТ «Запоріжжяобленерго» відновило енергопостачання 144 споживачів Степногірської дільниці, що наразі знаходиться в обслуговуванні Запорізького РЕМ. Наразі знеструмленими залишаються ще 1 416 абонентів, сьогодні аварійно-відновлювальні роботи планується продовжити.

Також мають місце 2 одиничних відключення по м. Запоріжжя. По решті території (Гуляйпільському, Василівському та Оріхівському районним відділенням) ситуація не змінилася.

Через активні бойові дії та/або відсутність доступу до місць пошкодження мереж аварійно-відновлювальні роботи не проводилися, нових відключень не зафіксовано.

Ситуація із газопостачанням без змін. На сьогодні по області без газопостачання знаходиться більше 226 тисяч абонентів у 268 населених пунктах області.

Через пошкодження магістральних газопроводів на території Запорізької та Донецької областей в області повністю відключені 261 та частково 7 населених пунктів (у т.ч. міста Бердянськ та Приморськ Бердянського району, Василівка, Дніпрорудне, Кам’янка-Дніпровська та Енергодар Василівського району, Мелітополь Мелітопольського району, Пологи, Гуляйполе, Оріхів, Молочанськ та Токмак Пологівського району).

Через ведення бойових дій та недопуск до місць пошкоджень проводити аварійно-відновлювальні роботи не має можливості.

Ситуація із водопостачанням без змін. За наявною інформацією на сьогодні у м. Гуляйполе та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району, смт Степногірськ та прилеглих сільських населених пунктах Василівського району відсутнє водопостачання.

Через проблеми із забезпеченням електроенергією артезіанських свердловин без водопостачання частина м. Пологи Пологівського району. Крім того, внаслідок обстрілів у м. Оріхів та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району пошкоджено водопровідні мережі, артезіанські свердловини та інші споруди.

Також внаслідок бойових дій пошкоджено каналізаційні очисні споруди, які приймають стоки м. Василівка та смт Степногірськ Василівського району. Стоки без очищення скидаються до р. Карачокрак і далі потрапляють у р. Дніпро.

Минулої доби ворожі війська обстрілювали цивільну інфраструктуру у районах населених пунктів Гуляйполе, Оріхів, Новояковлівка, Кам’янське, Степове, Преображенка, Новоандріївка. Надійшло 21 повідомлення про пошкодження об’єктів цивільної інфраструктури.

____

Посилання на наш Телеграм-канал