У Запоріжжі прискорився хід вакцинації педагогів

Як писав сайт “Запорозька Січ”, уряд затвердив нові правила карантину в Україні. Рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з 23 вересня всі регіони країни переведено до «жовтої» зони епідеміологічної небезпеки. Згідно з постановами Кабінету Міністрів та Міністерства охорони здоров’я України, у «жовтій» зоні епідеміологічної небезпеки школи будуть працювати офлайн, якщо 80% персоналу щеплені від COVID-19. Виняток складає тільки молодша школа. Заклади дошкільної освіти  працюють у звичному режимі.

За словами медиків міста, з початку навчального року збільшилась кількість випадків інфікування серед педагогічних працівників, адже новий штам, який поширюється, є більш агресивним. У МОЗ неодноразово наголошували, що зменшити загрозу захворювання та можливість важкого перебігу коронавірусної хвороби допоможе вакцинація, яка до того ж є запорукою роботи закладів освіти в режимі офлайн.

22 вересня на засіданні Уряду було затверджено, що працювати навчальні заклади в очному форматі можуть за умови не менш 80% вакцинації персоналу. Документом, що підтверджує вакцинацію, є «жовтий» сертифікат (якщо зроблене одне щеплення), «зелений» ковідний сертифікат (підтверджує повну вакцинацію) чи міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Якщо у закладі освіти вакциновано менше 80% персоналу, то навчання буде організовано з використанням технологій дистанційного навчання. При цьому початкова школа, дошкільна освіта та спеціалізовані заклади продовжать роботу у звичному форматі.

У Запоріжжі хід вакцинації прискорився. Як розповів директор департаменту освіти і науки Запорізької міськради Станіслав Романчук, аби дитячі садки та школи працювали в звичному режимі, було докладено зусиль в плані вакцинації співробітників цих закладів.

– Ми дуже плідно працюємо в цьому напрямку, усвідомлюючи соціальну відповідальність нашої професії. Наприклад, станом на 14:00 22 вересня вже 56 шкіл і 90 садків перетнули межу у 80% вакцинованих співробітників. Та кількість таких закладів продовжує зростати, адже педагоги відповідально ставляться до своєї роботи, – зазначив директор департаменту.

Він також додав, що вакцинація працівників шкіл та дитсадків – справа добровільна. Вчителі, вихователі розуміють, що працюють із дітьми в умовах тісного спілкування, тому й вакцинуються.

Кореспондент «Запорозької Січі» побував у загальноосвітній школі №4 Шевченківського району міста і дізнався, що з 67 працівників закладу (48 – педагогічний персонал, 19 – технічний) 85,1% вже вакциновано.

– Наш колектив поставився до цього питання дуже свідомо й виважено. Ми розуміємо, що вакцинація захистить хоч не від можливості зараження, але від наслідків і ускладнень цієї хвороби. Оцінивши ситуацію й проаналізувавши свій досвід, ми дійшли висновку, що ніяке дистанційне навчання не дасть тієї якості освіти, яка можлива тільки в офлайн-форматі, – зазначила директорка Запорізької загальноосвітньої школи №4 Світлана Мостова.Старшi_класи

Читайте також: На Запоріжжі за добу ще понад триста людей захворіли на коронавірус