Минулими вихідними у кіноконцертному залі ім. Довженка відбувся грандіозний яскравий захід, формат якого продовжує неймовірно цікавити сучасних глядачів – ювілейний 5-й Запорізький міжнародний кінофестиваль «ZIFF»
Цікаві кінострічки та понад 40 конкурсних короткометражок зі 116 країн світу захоплювали відвідувачів. А провідні актори, режисери, продюсери та сценаристи демонстрували свої роботи на екрані та проводили творчі майстеркласи.
Було круто!
З 17 по 19 вересня мешканці та гості Запоріжжя мали змогу долучитися до одного з найяскравіших та цікавіших щорічних заходів – кінофестивалю «ZIFF». Кожен охочий міг відвідати покази короткометражних фільмів української та міжнародної програми й подивитися фільми позаконкурсної програми, які створені в Україні в 2020-2021 роках. Тобто було зроблено усе можливе, аби глядачі могли гарно провести час у компанії справжніх поціновувачів кіно.
Зазначимо, що цей кінофестиваль вже став традиційним для нашого міста, адже проводиться у Запоріжжі з 2017 року. Головною метою фестивалю є популяризація та підтримка національного кіно, а також фільмів та відеоробіт спільного та іноземного виробництва, які зберігають традиції українського кінематографа.
Впливає фестиваль і на поширення позитивного образу рідного міста та Запорізького краю через кіномистецтво. Сприяє розвитку культурного обміну між учасниками кінофестивалю, приверненню уваги молодого покоління до кіномистецтва.
– Ми завжди пишаємося заходами, які прославляють наше місто на всю країну. І Запорізький міжнародний фестиваль «ZIFF» є одним з них. Подібні фестивалі для нас дуже важливі як з погляду культурної атракції, можливості поспілкуватися з митцями, так і нагодою привернути увагу до Запоріжжя як культурного міста. І звісно, що такі івенти допомагають розвивати подієвий туризм, адже гості приїжджають на яскраві заходи. При цьому в межах подорожі роздивляються й інші цікаві локації нашого чудового міста, – зазначила начальниця управління туризму департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Катерина Сімонова.
Так, 17 вересня у кіноконцертному залі ім. Довженка відбувся початок урочистої події – відкриття 5-го ювілейного Запорізького кінофестивалю «ZIFF 2021». Перший день роботи кінофестивалю відзначився кінозірками, які пройшли червоною доріжкою, та гучним допрем’єрним показом нового українського фільму – комедійної драми режисера Олексія Тараненка «Я працюю на цвинтарі». Фільм ще не вийшов у широкий прокат, тому відвідувачі Запорізького кінофестивалю мали змогу одними з перших побачити його. Глядачам фільм було представлено продюсером стрічки – Артемом Колюбаєвим та виконавцем однієї з головних ролей актором Олексієм Тритенком.
– Це вже п’ятий фестиваль, і з кожним роком він стає все популярнішим та масштабнішим. Воно і не дивно, адже основою концепції «ZIFF» є принцип відкритості і доступу до нового українського та світового короткометражного, і не тільки, кіно. Під час перегляду конкурсних фільмів нам як журі вдалося правильно оцінити та проголосувати за найгідніші фільми, і глядачі також зробили свій вибір. Особливо приємно, як нас зустріли у Запоріжжі – тут люди розуміють цінність творчості, – зазначив Олексій Тритенко.
Запоріжці високо оцінили можливість побувати на такому цікавому заході.
– Кінофестиваль просто чудовий. Ми з подругою вже другий рік поспіль із задоволенням беремо участь у заході. Понад усе нам сподобалося те, що можна не тільки переглянути цікаві фільми, але й зробити це разом з акторами, які безпосередньо у них знімалися. Або поспілкуватися з відомими людьми та режисерами, сфотографуватися з ними. Я впевнена, що кожен глядач, який долучився до фестивалю, отримав тільки позитивні та незабутні враження, – розповіла відвідувачка фестивалю Олександра.
Кіно з усього світу
Цього року на фестивалі демонструвались майже 3100 короткометражних фільмів зі 116 країн світу: США, Бразилії, Франції, Мексики, Японії, Нідерландів, Танзанії, Португалії, Індії, Іспанії, Китаю та багатьох інших. Тому було сформовано 2 окремих блоки конкурсної програми – національний та міжнародний. До них увійшли короткометражні ігрові, документальні та анімаційні фільми українського та міжнародного виробництва.
У конкурсній програмі кінофестивалю всього було представлено 42 ігрових, анімаційних та документальних фільми. Усі роботи оцінювало професійне журі, до складу якого увійшли 25 вітчизняних кінодіячів. Серед них: Павло Сушко, Артем Колюбаєв, Дар’я Трегубова, Олексій Тритенко, Олег Маламуж, Ольга Навроцька, Віктор Андрієнко, Сергій Лавренюк та інші.
Переможцями 5-го Запорізького міжнародного кінофестивалю ZIFF 2021 у різних номінаціях стали:
Найкращий український ігровий фільм – «ІНО» (режисери Віктор Романюк, Кадім Тарасов);
Найкращий міжнародний ігровий фільм – «Міжкосмос» (режисер Альваро Парійа Альварес, Німеччина);
Найкращий український документальний фільм – «Многая літа. Стойко» (режисер Вячеслав Бігун);
Найкращий міжнародний документальний фільм – «Світло. Природний шлях» (режисерка Естефанія Родригез, Велика Британія);
Найкращий український анімаційний фільм – «Непотрібні речі» (режисер Дмитро Лісенбарт);
Найкращий міжнародний анімаційний фільм – «Дорогий ліс» (режисери Клер Ейхераменді, Саймон Дюкло, Полін Грегуар, Франція);
Найкращий відеоролик конкурсу VERTICAL – ролик «Крейда», авторка – Поліна Стаднюк.
Приз глядацьких симпатій отримав фільм:
«На краю Миру: Листи» (режисер Євгенія Мельник, Україна, Запоріжжя).
3 фестивальні дні були наповнені й цікавими фільмами позаконкурсної програми, яка представлена повнометражними сучасними українськими фільмами, реліз яких відбувся у 2020-2021 роках, або ще тільки планується. До того ж запорізький кінофестиваль – це ще й освітні можливості. Так, у кінотеатрі ім. Довженка у межах «ZIFF 2021» відбулася низка майстеркласів. Серед них:
- інтерактивний воркшоп Євгенії Мельник «Non/fiction: Документалістика. Робота в екстремальних умовах». Документальне кіно – це найправдивіший жанр, який ще називають non fiction. Під час заходу глядачам розповіли, як, працюючи в небезпечних умовах, зняти якісний фільм на актуальну тему;
- майстерклас Олега Маламужа «Швидкий малюнок». Цей майстерклас – суцільна практика. Під час занять усі присутні мали змогу не тільки вдосконалити навички малювання, а й ще навчитись компонувати свої малюнки у мультфільм. Спікером виступила людина, яка була режисером повнометражного мультфільму «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила». Зараз Олег Маламуж працює над наступними повнометражними мультфільмами: «Мавка. Лісова пісня» і «Роксолана»;
- творча зустріч з продюсеркою Ольгою Гібеліндою та показ документального фільму «Небесні мотори»;
- творча зустріч з Віктором Андрієнком «Актор, режисер, сценарист, продюсер та письменник в одній особі…»;
- майстерклас Олексія Терентьєва «Сучасна професія «Продюсер» або хто відповідальний за кіно «під ключ»;
- презентація фільму кінокомпанії Star Media «Я, «Побєда» і Берлін» та перший тизер фільму;
- творча зустріч з Ольгою Навроцькою, майстерклас «Як я змінюю своє життя. Від художника-аніматора до режисера та письменниці» та презентація книги.
Читайте також: У Запоріжжі випустять ще 3 трамваї власного виробництва