На самому початку засідання міський голова Володимир Буряк підняв питання, що стосується нібито можливих обмежень польотів в запорізькому аеропорту. За наявною інформацією Державіаслужба України отримала проект бюлетеня Європейського агентства безпеки польотів (EASA), в якому прописані застереження щодо безпеки польотів в східну частину України. Пропонується обмежити авіаційний рух на сході країни. Це може торкнутися аеропортів Дніпра, Запоріжжя та Харкова. Консультації і переговори з цього питання тривають.

Володимир Буряк заявив, що міська влада планує задіяти всі наявні можливості для того, щоб не допустити таких обмежень. Міський голова підкреслив, що Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» працює в штатному режимі. Однак при цьому зазначена проблема дійсно існує. Хоча сьогодні і розглядається лише проект бюлетеня EASA

ОФІЦІЙНО

– Міська влада не має права займати пасивну позицію в цьому питанні, – зазначив Володимир Буряк. – Адже прийняття подібного рішення може привести до негативних наслідків як для Запоріжжя в цілому, так і для запорізького аеропорту. Запорізький аеропорт – один з найважливіших інфраструктурних об’єктів Запоріжжя, який значно впливає на плани розвитку міста, його інвестиційну привабливість. Необхідно, в рамках законодавства, зробити все можливе, щоб зазначений сценарій з обмеженням польотів не був реалізований, не забуваючи при цьому про безпеку літаків і пасажирів.

Міський голова нагадав, що місто вже отримало дозвіл Кабінету Міністрів України на початок будівництва сучасного пасажирського терміналу. Проект був підтриманий Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Ухвалення рішення про обмеження польотів може «поставити хрест» на планах подальшого розвитку запорізького аеропорту, реалізації відповідної міської програми, в яку вже вкладені значні кошти.

Я обговорював цю проблему з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом та віце-прем’єром Володимиром Кістіон, які тримають на контролі питання будівництва пасажирського терміналу в нашому аеропорту. Вони запевнили, що будуть надавати всебічну підтримку Запоріжжю у розвитку аеропорту, в тому числі і в рішенні цього проблемного питання. Необхідно зробити все можливе, щоб не допустити обмеження польотів для аеропортів Запоріжжя, Дніпра, Харкова, – сказав Володимир Буряк.