Зупинився міський голова й на темі виплати боргів концерну «Міські теплові мережі» за природний газ. Він розповів про плани розглянути на найближчій сесії міської ради питання виділення концерну «Міські теплові мережі» 100 мільйонів гривень на погашення боргів минулих років за спожитий природний газ.

Володимир Буряк повідомив, що на початок цього року борги концерну за природний газ склали понад 600 мільйонів гривень. Вони накопичилися за період 2012-2014 років, сюди також додалися пені і штрафи за невчасну оплату природного газу. Пов’язано це як з боргами споживачів концерну за надані послуги, так і збитковістю чинних на той час тарифів на тепло і гарячу воду.

– Наявність таких боргів ставило під загрозу початок нового опалювального сезону в Запоріжжі. Міська влада взяла на себе зобов’язання погасити ці борги, – підкреслив Володимир Буряк. – Зараз місто щомісяця перераховує понад 16 мільйонів гривень, виплачуючи заборгованість минулих років. Виділення частини необхідних коштів з міського бюджету раніше вже підтримали депутати.

Міський голова поставив завдання, щоб на початок наступного року основна частина боргу зменшилася до 129 мільйонів гривень. У першому кварталі 2018 року ця заборгованість повинна бути погашена.

– Якщо це буде зроблено, то нам спишуть пені і штрафи в розмірі 189 мільйонів гривень, нараховані за несвоєчасну оплату природного газу. В результаті ми позбудемося додаткового фінансового навантаження, – сказав Володимир Буряк.