Також на засіданні виконавчого комітету була узгоджена інвестиційна програма, розроблена комунальним підприємством «Водоканал» на 2018 рік. Як підкреслив генеральний директор підприємства Олексій Нікіфоров, в результаті довготривалого терміну експлуатації обладнання запірна арматура, трубопроводи та інше зносилось, морально та фізично застаріло, енергозатратне, а тому потребує модернізації, реконструкції та заміни на нове сучасне та енергозберігаюче.

– Ми розробили інвестиційну програму на 2017 – 2018 роки, направлену на придбання робіт, товарів та послуг, які спрямовані на оновлення основних фондів, підвищення ефективності виробництва, забезпечення обліку природних та енергетичних ресурсів, обсягів реалізації послу, оптимізації технологічних витрат та втрат води, підвищення якості надання послуг, рівня організації виробництва та інше, – зазначив він.Згідно із діючими нормами, для провадження відповідного виду господарської діяльності, підприємства потребують наявності встановлених приладів обліку.

Підприємству також необхідно виконання заходів з реконструкції та модернізації водопровідних та каналізаційних станцій та мереж. Крім цього, КП розроблено комплекс заходів щодо забезпечення комерційного обліку питної води. На даному етапі заплановано виконати роботи з встановлення 10 приладів комерційного обліку на водопровідних спорудах.

– Реалізація вищевказаних заходів спрямована на покращення надання послуг з водопостачання та водовідведення, – розповів керівник «Водоканалу». – Виконання цих заходів дозволить вести чіткий облік видобутку, транспортування та витрат води, контролювати та звіряти фактичні обсяги поданої споживачам питної.

Програмою заплановано виконання робіт з реконструкції споруд та заміни застарілого обладнання на станціях підготовки питної води. Передбачається реконструкція систем знезараження питної води з використанням нових більш якісних реагентів та обладнання, що дає змогу значно покращити якість питної води. Заходи спрямовані на модернізацію водопровідних та каналізаційних насосних станцій, заміну обладнання каналізаційних очисних споруд та станцій підготовки питної води на більш безпечне та енергозберігаюче.

Крім цього передбачається: заміна аварійних ділянок водопровідних (1 296,0 п.м.) та каналізаційних мереж (1 780,0 п.м.), заміна зношеного та морально застарілого встаткування на більш зручне і безпечне в експлуатації; придбання обладнання для ремонту інших основних засобів; придбання сучасного лабораторного устаткування для контролю якості питної води та стоків.

Загальна сума «Річного інвестиційного плану на 2018 рік» використання коштів на виконання програми на 2018 рік становить 39 900,0 тис. грн., з них:на централізоване водопостачання – 20 973,0 тис.грн і на централізоване водовідведення – 18 927,0 тис.грн.

– Важливо, що підприємство працює, має можливість інвестувати власні кошти в розвиток, а не просить фінансову допомогу з міського бюджету, – зазначив міський голова Володимир Буряк.