Нагальною проблемою сьогодні є забезпечення питною водою жителів містечок і сіл на лінії фронту в Запорізькій області.

Окупанти спеціально руйнують централізовану систему водопостачання, а ремонтувати водогін під обстрілами дуже склпдно або неможливо.

Оріхів, Гуляйполе, Кам’янське та прилеглі села страждають від спраги у 30-градусну спеку!

Привозити воду під вибухами та коли обмаль бензину – теж дуже складно. Тож люди по 5 днів сидять без води. Навіть намагаються буквально шкарпеткою з піском фільтрувати воду із ставка.

Десяток фільтр-систем, наданих громадам громадськими організаціями і привезених волонтерами – крапля в цій пустелі.

Як вирішити проблему нестачі питної води на лінії розмежування, сьогодні радилися активісти з ЕкоКоаліція Запоріжжя, Громадська організація Екосенс Довкола Чисте повітря для України EcoCity в Центрі підтримки мешканців тимчасово окупованих територій Запорізької області.

Екокриївка вирішила ініціювати проведення науково-практичної конференції з питань питного водопостачання у екстремальних умовах.

На думку присутніх, доцільно до конференції залучити профільні державні органи, представників міжнародних громадських і донорських організацій для того, щоб знайти шляхи та можливості для забезпечення питною водою мешканців територій, де ведуться активні бойові дії у Запорізькій області.