Мобільна лабораторія моніторингу довкілля буде досліджувати стан атмосферного повітря, води та ґрунту за низкою показників

Вартість еколабораторії склала 11,5 млн грн. Половина цієї суми була виділена з бюджету Запорізької міської ради, другу частину профінансували з обласного бюджету. Лабораторія на колесах працюватиме в складі Запорізького обласного лабораторного центру. Її використовуватимуть під час планових та позапланових перевірок.

Сьогодні відбулася презентація лабораторії, впродовж якої спеціалісти розповіли про її технічні та технологічні можливості. Було також повідомлено про хід пуско-налагоджувальних робіт, навчання персоналу роботі з обладнанням еколабораторії, інформує сайт мерії Запоріжжя.

В.о. директора Запорізького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України Роман Терехов повідомив, що закупівля лабораторії та визначення необхідного обладнання проводилися відкрито, з широким залученням громадськості. Активно працювала робоча група, створена згідно з розпорядженням міського голови Володимира Буряка.

– У результаті всі бажаючі могли подати свої пропозиції щодо укомплектування лабораторії. Виробники відповідного обладнання, які висловили зацікавленість у проекті, мали можливість детально ознайомитися з вимогами до лабораторії. Спочатку з обласного та міського бюджетів було виділено по 6 млн грн на придбання лабораторії. Після проведення торгів зекономлена сума була повернута до відповідних бюджетів, – сказав Роман Терехов.

Після вирішення низки організаційних питань, фахівці також планують провести демонстрацію вимірюваня факторів довкілля.