Коли доведеться жити без поліетиленових пакетів, проблема, куди складати покупки навряд чи виникне, адже є багато альтернатив

Як писав сайт “Запорозька Січ”, вже зовсім скоро почне діяти закон про обмеження використання пластикових пакетів. Тонкі пакети будуть заборонені, якщо вони не є первинною тарою для свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів тощо. Цупкі пакети під заборону не підпадають, яле за них треба буде платити.

Заміна пластиковим пакетам є. Пропонуємо ознайомитись з тим, які є альтернативні варіанти поліетилену та які переваги їх використання.

Багаторазові торбинкиторбинка_з_полiестру

Прозорі торбинки з поліестеру – гарна альтернатива пластиковим пакетам. Свідомі громадяни вже давно беруть із собою набори торбинок до супермаркету і кладуть у них овочі та фрукти, щоб не використовувати одноразові поліетиленові «кульочки», які безоплатно роздають у магазинах. Із забороною поліетиленової тари в продажу з’явилися «маєчки» з поліестеру. Їх зручно тримати в сумці про всяк випадок, бо вони важать 18 г і майже не займають місця. А витримує такий пакет вагу до 5 кг. Додатковий плюс: ці торбинки можна прати в машині. Мінус: вони не підходять для дрібних сипучих сумішей (наприклад, для борошна, цукру, круп тощо).

Авоськи

Авоська легша за сумку-шопер і займає значно менше місця. А зараз на цю «торбинку з минулого» звернули увагу дизайнери: зробили авоськи модними і презентували моделі на всі смаки – різних кольорів, з різних матеріалів і з різноманітними ручками. Авоськи можна прати. Але, ясна річ, у них не можна носити дрібні речі.

Вощені серветкивощенi_серветки

Це бавовняні серветки, що просочені бджолиним воском, кокосовою олією та олією жожоба, завдяки чому вони зберігають продукти свіжими. У них можна загортати навіть бутерброди і брати із собою на роботу чи в подорож. Ще в серветках рекомендують зберігати їжу в холодильнику, а також використовувати їх як кришки. Вощені серветки не вбирають запахи, догляд за ними простий – їх треба просто промивати під проточною холодною водою. Прослужать рік, а потім їх можна правильно утилізувати – компостувати.

Пакети з кукурудзипакет_з_кукурудзи

Ці пакети виглядають точнісінько, як пластикові, але виготовляються з кукурудзяного крохмалю. «Кукурудзяні» вироби повністю екологічні: у домашніх умовах вони компостуються за 3 місяці. Пакети-майки витримують вагу до 5 кг. Є ще фасувальні та сміттєві пакети, а також біопакети для прибирання за собакою.

Паперові пакети з опалого листяпакет_з_опалого_листя

Винахід українця Валентина Фречки. Робити папір з опалого листя він придумав ще в школі, і в шкільній хімічній лабораторії разом із викладачем створив технологію отримання целюлози з опалого листя, з якої потім робили папір. Зараз проєкт отримав підтримку від Всесвітнього фонду дикої природи. З листя, що раніше вважали сміттям, сучасний стартап виготовляє папір, пакети та коробки для овочів і фруктів.

Читайте також: Водний світ Азова змінюється на очах