Нещодавно жителі курортного селища Кирилівка виловили загадкового морського мешканця з виду ракоподібних
Спершу сприйняли його за звичайного річкового рака, якого «покусали» медузи, але стали ламати голову, що ж робить річковий рак у солоному Азові.
Насправді членистоногим виявився все ж таки морський мешканець. Його наукова назва – лат. Upogebia pusilla або морський кріт. Тварина навіть занесена до Червоної книги України та мешкає в Азовському, Чорному, а також Середземному морях.
А ще у Кирилівці помітили медуз незвичайного кольору – вони рожеві.
Загалом, другий рік нашестя медуз в Азовському морі неабияк псує відпочинок курортникам. Не рятують ані загороджувальні сітки, ані розчищення пляжів – коренеротів надто багато. Причому їхній розмір іноді реально вражає, а колір варіює від блідо-фіолетового до блакитного. А поки люди гадають про причини навали медуз, і чи буде їх менше наступного року, жителі курортного селища звернули увагу на одну цікаву деталь – медузи змінили колір. І тепер у листопаді вони рожеві. Відповідні фото, зроблені на Федотовій косі, опублікували в соцмережі.
Загадкові кулі та гриби з’явилися на пляжах
Зараз на березі моря у Кирилівці людей практично немає. І дарма – адже саме зараз там можна побачити багато не лише цікавого, а й дивовижного. Наприклад, поки грибники марно прочісують посадки та лісосмуги у пошуках осінніх дарів, прямо на пляжі виросла цілі грона добірних глив. Зазвичай ці гриби з’являються на деревах та старих пнях, але, як бачимо, є й винятки. Теплий вологий пісок став для них ідеальним середовищем для розмноження. І, якщо вам ніколи не спадало на думку збирати гриби на пляжі, побачена картина змусить відкласти справи та поспішити на берег моря.
Але це далеко не всі сюрпризи, які приготувала осінь у селищі.
Біля лінії прибою помітили розсипи темно-зелених кульок різного розміру. Вони м’які навпомацки і вбирають воду, як губка. Місцеві жителі кажуть, що раніше ніколи не бачили такого.
Як повідомили біологи Приазовського національного природного парку – на пляж у Кирилівці винесло кладофору кулясту. Це водорість, добре відома акваріумістам та мешканцям спекотних країн. Кладофора є природним фільтром та живе на великих глибинах. Ймовірно, з глобальним потеплінням флора та фауна Азовського моря суттєво змінилася. І, слідом за медузами, його води заселили екзотичні в наших широтах види, з багатьма з яких нам доведеться познайомитися.
Читайте також: Двоє жителів Запоріжжя за чотири місяці об’їхали 19 областей України