У «Дубовому гаю» зберігся атракціон, який був там встановлений ще у 50-х роках
Центральному парку культури та відпочинку «Дубовий гай» вже 60 років. За цей час парк змінювався, але залишався улюбленим місцем відпочинку дорослих та малих.
Про історію виникнення головного парку нашого міста розповів «Запорозькій Січі» колишній директор «Дубового гаю» Володимир Захаров. Він у 1980 році став заступником директора, а з 1 травня 1997 та до кінця 2013 року займав посаду директора.
-Знаю я таку історію, – каже Володимир Опанасович. – У 1904 році в Запоріжжі був відкритий міськсад, в якому була дерев’яна естрада, зал-лекторій. Він був невеликого розміру та огороджений. Після війни населення Запоріжжя почало збільшуватися, тому в 1956 році було прийнято рішення міськвиконкому про будівництво парку «Дубовий гай». Територія парку була дуже велика – 150 га. Кожне запорізьке підприємство повинно було щось там побудувати. Спочатку з’явився вхід, естради, алеї. Роботи було дуже багато, але все будувалося одночасно.
Наразі керує парком «Дубовий гай» Олег Комаренко.
-Парк відкрився у 1959 році – говорить Олег Григорович. – «Дубовий гай» почав створюватися після війни. Тут всього було 8 атракціонів. Але «Дубовка» помітно змінювалася кожен рік аж до незалежності України. На жаль, з 1991 року парком ніхто не займався. І тільки останні роки він почав перетворюватися. Ми своїми силами провели реконструкцію центрального входу, очистили велике і мале водоймища, проклали каналізацію. Ми і далі будемо робити парк комфортабельним та затишним, щоб мешканці міста із задоволенням приходили сюди і відпочивали в особливому мікрокліматі, де є водойма, плавають лебеді, ростуть дерева.
Найулюбленішим місцем відпочинку запоріжців у «Дубовому гаю» залишається містечко атракціонів, більшість з яких були встановлені при Володимирі Захарові.
-Багато атракціонів виготовлені з нашого запорізького металу, – підкреслив Володимир Захаров. – Пам’ятаю, як ми на завод, який займався їх виробництвом, відправили чотири вагони металу, а вони нам надіслали три вагони атракціонів. Це було колесо огляду, «Сонечко», «Дзвіночок», «Карнавал» та інші.
До речі, є в парку і раритетна карусель, на якій ще, мабуть, гойдалися наші бабусі та дідусі.
– З перших атракціонів залишилася дитяча карусель з конячками. Ця карусель була встановлена ??в 50-х роках, але я тримав її, як раритет. Всі атракціони списали, а її трохи переробили і залишили, – пригадав Володимир Захаров.
Цікаво, що Запоріжжя було першим містом в Україні, де з’явилися «Веселі гірки». Атракціон був виготовлений на запорізькому заводі.
– Перші експериментальні «Веселі гірки» почали працювати в нашому парку. Атракціон допрацьовувався та з часом експериментальні гірки замінили на нові. Схожа історія була із «Вальсом». Це мінський атракціон. Він першим з’явився саме в «Дубовці», більше в Україні їх ніде не було, – розповів Володимир Захаров під час святкування ювілею «Дубовки».
На свій 60-й день народження «Дубовий гай» організував справжнє родинне свято. Діти брали участь в іграх, конкурсах та майстер-класах.
У парку провели видовищний турнір з боксу, в якому взяли участь спортсмени із Запоріжжя, Дніпра, Харкова та Донецька.
На головній галявині парку відбулася концертна програма з конкурсами та подарунками.
Для запоріжців виступили колективи міських палаців культури, зведений військовий оркестр Національної гвардії України, театр козацького бою «Запорізький Спас», вокальна студія «Art-style».
У цей день з головної сцени парку прозвучало багато теплих привітань та побажань. «Дубовий гай», його адміністрацію і працівників, а також всіх гостей парку привітали заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Пустоваров, голова Олександрівського району Валерій Мостовий, а також підприємці та представники організацій, які співпрацюють з «Дубовкою».
Головним подарунком для запоріжців став виступ відомого українського R’n’B дуету «Тамерлан і Альона». Вони виконали свої найпопулярніші хіти. Гуляння завершилися святковим салютом.
Нагадаємо, в Запоріжжі студенти яскраво зустрічають навчальний рік.
Читайте також: У Запоріжжі народилися трійнята.