В Запоріжжі чимало чоловіків зрілого віку так чи інакше намагаються підтримати свої фізичні кондиції, щоб відтягнути передчасну старість
Хтось бігає стаєрські дистанції, хтось працює вдома з гантелями, а багато хто ходить в спортивні зали, які є у всіх районах міста
Так, в одній із них ми і зустріли 50-річного бізнесмена Олега Ламонова, який вже 10 років поспіль регулярно займається спортом. Хоча почав він це робити не від хорошого життя, адже до 40 років Олег переніс 5 операцій і набрав багато зайвої ваги. З того часу і почалась його боротьба за повернення до нормального життя. Спершу фізичними вправами та навантаженнями він займався самотужки, а з 45 років почав ходити на бодібілдинг в спортивний клуб. До того ж, чоловік ще й тренується з боксерами.
– Я практично все життя потроху займався спортом, але так щільно вже для підтримки здоров’я – років з 40. Через 5 років захопився бодібілдінгом, і ось тепер 12 днів на місяць відвідую тренажерну залу. Все тренування займає 2 години – з яких півгодини бігаю на доріжці, а решту часу проводжу на тренажерах, – розповів Олег.
– Якщо взяти штангу – скільки у вас до неї підходів і кількість віджимань в кожному?
– Роблю все комплексно – 4-5 підходів на груди (жим лежачи), потім йде навантаження на спину, трицепси і т.д. У кожному підході по 5 віджимань.
– Яка вага при цьому на штанзі?
– Від грудей тисну 80 кг, станова тяга – 100 кг.
– І як почуваєтеся після тренувань?
– Чудово! Звичайно, коли йдеш до зали, то настрій на тренування не дуже охочий, тому що вже і вік, і робота, але після нього мені дуже добре.
– Перші 2 години чи більше?
– Ні. Протягом усього дня, і на вечір ще у мене вистачає сил та енергії. Та що на вечір! Навіть на другий день їдеш на дачу сповнений сил. А ще я вживаю вітаміни, і харчування у мене збалансоване. Раніше після численних операцій до 40 років я набрав велику вагу. А завдяки спорту відновився і почуваюся тепер добре. Хоча по мені цього, можливо, і не видно – вік, все-таки, бере своє, але спорт дійсно допомагає відчувати себе молодшим!
Як старіти значно повільніше
- Продайте авто і купіть собі велосипед.
- Спробуйте закохатись, адже ніщо так не дисциплінує тіло, як бажання комусь сподобатись. Де знайти предмет своєї симпатії? З інтернетом це стало дуже легко.
- Як не крути, а з віком перед кожним чоловіком стоїть неминучий вибір – обличчя чи тіло. Обирайте друге, бо якщо тримати тіло в формі ще можливо, то обличчя – ні (принаймні без пластичної хірургії або косметології).
- Намагайтесь не їсти після 7 вечора.
- Не заздріть.
- Спіть не менше 8 годин (звичайно, якщо у вас не побачення з жінкою).
- А от з грошима розлучатись треба легко і весело – робити накопичення – це перша ознака старості.
- Відпочивайте мінімум 2 рази на рік.
- Будьте допитливим. Чоловік, якого цікавить не лише його особистість, невдовзі зможе захоплено розповідати іншим не тільки про свої хвороби.
- Навчіться радіти кожній дрібниці та миті вашого життя.
- Не плутайте розкіш і комфорт зі щастям.
- Ніколи не бійтеся робити те, чого ще не вмієте – колись починати треба.
- Якщо з’явилася можливість кудись поїхати в ніч, їдьте. Краще назавтра проспати роботу, ніж все життя.
- Будьте щедрими до тих, хто дійсно потребує допомоги.
- Живіть сьогоднішнім днем, а не вчорашнім чи завтрашнім – один минув, і вас забули, а завтра може й не бути.
- Не сутультесь – частіше згадуйте про лом.
- До речі, не намагайтеся виглядати молодше, ніж ви є – людям це смішно. Треба мати гарний вигляд, але на свій вік.
- І ніколи нікому не скаржтеся на своє життя. Можливо, у них воно ще гірше, а тим, у кого краще – не до вас.
- Мрійте, як збудувати чи повернути собі щасливе життя, адже коли не мрієте, то, вважайте, що і вас уже тут немає.
Читайте також: Яким видам спорту надають перевагу запоріжанки