В Запоріжжі чимало чоловіків зрілого віку так чи інакше намагаються підтримати свої фізичні кондиції, щоб відтягнути передчасну старість

Хтось бігає стаєрські дистанції, хтось працює вдома з гантелями, а багато хто ходить в спортивні зали, які є у всіх районах міста

Так, в одній із них ми і зустріли 50-річного бізнесмена Олега Ламонова, який вже 10 років поспіль регулярно займається спортом. Хоча почав він це робити не від хорошого життя, адже до 40 років Олег переніс 5 операцій і набрав багато зайвої ваги. З того часу і почалась його боротьба за повернення до нормального життя. Спершу фізичними вправами та навантаженнями він займався самотужки, а з 45 років почав ходити на бодібілдинг в спортивний клуб. До того ж, чоловік ще й тренується з боксерами.Олег Ламонов

– Я практично все життя потроху займався спортом, але так щільно вже для підтримки здоров’я – років з 40. Через 5 років захопився бодібілдінгом, і ось тепер 12 днів на місяць відвідую тренажерну залу. Все тренування займає 2 години – з яких півгодини бігаю на доріжці, а решту часу проводжу на тренажерах, – розповів Олег.

– Якщо взяти штангу – скільки у вас до неї підходів і кількість віджимань в кожному?

– Роблю все комплексно – 4-5 підходів на груди (жим лежачи), потім йде навантаження на спину, трицепси і т.д. У кожному підході по 5 віджимань.

– Яка вага при цьому на штанзі?

– Від грудей тисну 80 кг, станова тяга – 100 кг.

– І як почуваєтеся після тренувань?

– Чудово! Звичайно, коли йдеш до зали, то настрій на тренування не дуже охочий, тому що вже і вік, і робота, але після нього мені дуже добре.

– Перші 2 години чи більше?

– Ні. Протягом усього дня, і на вечір ще у мене вистачає сил та енергії. Та що на вечір! Навіть на другий день їдеш на дачу сповнений сил. А ще я вживаю вітаміни, і харчування у мене збалансоване. Раніше після численних операцій до 40 років я набрав велику вагу. А завдяки спорту відновився і почуваюся тепер добре. Хоча по мені цього, можливо, і не видно – вік, все-таки, бере своє, але спорт дійсно допомагає відчувати себе молодшим!

Як старіти значно повільніше

 1. Продайте авто і купіть собі велосипед.
 2. Спробуйте закохатись, адже ніщо так не дисциплінує тіло, як бажання комусь сподобатись. Де знайти предмет своєї симпатії? З інтернетом це стало дуже легко.
 3. Як не крути, а з віком перед кожним чоловіком стоїть неминучий вибір – обличчя чи тіло. Обирайте друге, бо якщо тримати тіло в формі ще можливо, то обличчя – ні (принаймні без пластичної хірургії або косметології).
 4. Намагайтесь не їсти після 7 вечора.
 5. Не заздріть.
 6. Спіть не менше 8 годин (звичайно, якщо у вас не побачення з жінкою).
 7. А от з грошима розлучатись треба легко і весело – робити накопичення – це перша ознака старості.
 8. Відпочивайте мінімум 2 рази на рік.
 9. Будьте допитливим. Чоловік, якого цікавить не лише його особистість, невдовзі зможе захоплено розповідати іншим не тільки про свої хвороби.
 10. Навчіться радіти кожній дрібниці та миті вашого життя.
 11. Не плутайте розкіш і комфорт зі щастям.
 12. Ніколи не бійтеся робити те, чого ще не вмієте – колись починати треба.
 13. Якщо з’явилася можливість кудись поїхати в ніч, їдьте. Краще назавтра проспати роботу, ніж все життя.
 14. Будьте щедрими до тих, хто дійсно потребує допомоги.
 15. Живіть сьогоднішнім днем, а не вчорашнім чи завтрашнім – один минув, і вас забули, а завтра може й не бути.
 16. Не сутультесь – частіше згадуйте про лом.
 17. До речі, не намагайтеся виглядати молодше, ніж ви є – людям це смішно. Треба мати гарний вигляд, але на свій вік.
 18. І ніколи нікому не скаржтеся на своє життя. Можливо, у них воно ще гірше, а тим, у кого краще – не до вас.
 19. Мрійте, як збудувати чи повернути собі щасливе життя, адже коли не мрієте, то, вважайте, що і вас уже тут немає.

Читайте також: Яким видам спорту надають перевагу запоріжанки