Починати тренуватися не пізно в будь-якому віці – це завжди піде на користь організму

Більшість фахівців у сфері жіночого здоров’я – гінекологи, репродуктологи, дієтологи – вважають, що заняття спортом мають посідати важливе місце в житті кожної жінки. Регулярні тренування заряджають енергією, розвантажують нервову систему, зміцнюють імунітет, серцево-судинну та інші системи організму. А ще покращують настрій і дозволяють підтримувати струнку фігуру! Одними з популярних видів спорту серед українок є стретчинг, Fusion йога, пілатес та Barrе, про які ми вам розкажемо у цьому матеріалі.

Стретчинг

Це особливий вид фітнесу, спрямований на повільну, планомірну розтяжку зв’язок та м’язів рук, спини, ніг. Він ефективно працює над підтриманням їхньої еластичності і гнучкості. А ще стретчинг дозволяє вкрай швидко повернути форму в’ялим м’язам, це відмінний засіб для того, щоб привести тіло до ладу після свят і якісно підготувати його до подальших спортивних навантажень.

Тренер Яна розповіла, що важливим є той факт, що цей вид спорту зовсім не має вікових обмежень. Так стретчингом можуть займатися як діти, так і люди у віці.
тренер Яна

– Все більше і більше популярності набуває стретчинг. І, як не дивно, основна категорія відвідувачів занять – це жінки 30+. Більшість, коли приходять вперше, хвилюються, що в них нічого не вийде. Але зазвичай після заняття повертаються додому з гарним настроєм та приємною втомою і залюбки приходять на заняття ще і ще, – каже Яна.

Fusion йога

Сьогодні йога – це модно. Йогою займається багато хто – від голлівудських зірок до домогосподарок. Існує багато напрямків, але найпопулярніший зараз – це Fusion (ф’южн) йога. Цей напрямок ще називають «мікс»-йога. В одному занятті за системою ф’южн-йоги частіше за все об’єднані вправи з хатха-йоги, пілатесу (в основному спрямовані на укріплення м’язів пресу і спини), елементи стретчингу (розтяжки) і силові вправи на певні групи м’язів. Як правило, вони пов’язані з проблемними зонами жінок, які хочеться максимально покращити або підтягнути.

Як каже інструктор Олена, всі ці вправи об’єднанні філософією усвідомленого ставлення жіночої статі до власного тіла, процесу дихання і до життя в цілому.інструктор Олена

– Займаючись за системою ф’южн-йоги, ви, по-перше, приводите своє тіло до ладу, це не означає «схуднути», це означає привести його в ту форму, в той стан, в якому комфортно саме вам. По-друге, вправи досить швидко позбавляють болю у спині. І найголовніше, це те, що, займаючись цим напрямком йоги, ви отримуєте задоволення від самого процесу. Тому гарне здоров’я та настрій вам гарантовані, – розповіла Олена.

Пілатес

Насправді пілатес – це об’ємна, глибока і комплексна методика зі своєю історією і філософією. Все більше людей обирають пілатес для підтримки здоров’я, спортивної форми та роботи на високому рівні. Ефекти від занять пілатесом можна перераховувати до нескінченності: це оздоровлення суглобів, зміцнення усіх груп м’язів, зняття напруги і болю в тілі, а також позбавлення стресу, нормалізація сну, приплив енергії, скульптування тіла, корекція ваги, поліпшення постави і багато іншого. Пілатес – це динамічні навантаження без надриву і перенапруг. Вправи виконуються в закономірній послідовності: від простого поступово відбувається рух до більш складного, все робиться в спокійному і зручному для людини ритмі. Більшість м’язів, на які зроблений акцент у цій практиці, знаходяться глибоко, і у більшості людей або ослаблені, або перенапружені.

Година заняття пілатесом, що проходить в спокійному ритмі, дає відчуття, як після хорошого тренування в спортзалі. При цьому серцевий ритм спокійний, і ніякого зайвого потовиділення.

Саме тому цей вид спорту підійде будь-якій жінці.

Barre

Метод заснований на комбінації балетних і силових вправ та грамотному поєднанні типів м’язового навантаження. Barre включає понад 140 спеціально розроблених вправ, які поєднуються особливим чином. Це дозволяє зробити кожне тренування несхожим на інші. Тому тренуватися ніколи не набридне.

На заняттях використовуються гантелі 1-2 кг, м’ячі та гумки, і найголовніше – верстат. Це додає ще більше різноманітності. Ефект накопичувальний, тому важлива регулярність тренувань. Навіть одного разу на тиждень достатньо, щоб відчути, як зміниться ваше тіло – випрямиться постава, ви відчуєте прилив енергії і сил. Якщо займатися частіше, наприклад, 3-4 рази на тиждень, тіло стане підтягнутим, «піде» животик, сформується гарна талія, ноги стануть рельєфними, а м’язи подовженими, як у танцюристів. В цьому і є принадність методу barre – фігура виходить жіночна.Заняття Barre

Тренери цього напрямку впевнені, що займатися можна всім охочим. Для тренувань не потрібна спеціальна підготовка, адже грамотний тренер підбере навантаження для кожного, запропонує модифікацію (спрощення) або замінить вправи на ті, які будуть під силу.

Пам’ятайте, що при серйозних захворюваннях серця, температурі, симптомах інфекційних та інших хвороб займатися не варто.

Читайте також: Де можна заробити в умовах карантину