Музика є частиною нашого життя, вона не просто прикрашає його, а й дозволяє більш тонко відчувати навколишній світ
Під кожнен настрій та ситуацію ми обираємо особливі музичні композиції. Але цікаво – чи є різниця між тим, що слухає чоловіча стать, і що обирають жінки? І взагалі, наскільки міцна енергія криється в музиці?
Є певні стереотипи, що чоловіки люблять важку музику, а жінки надають перевагу романтичним пісням. Певно, ви помітили, що в кіно брутальний герой завжди з’являється у кадрі під звуки електрогітари, а красу жінки частіше за все підкреслюють ніжною музикою. Звичайно, що всі стереотипи будуються на показниках більшості соціуму.
Рок-концерти мають певну енергетику, витриману темними тонами в одязі, потужними звуками електрогітар та агресивною поведінкою. Не дивно, що цей напрямок в музиці захоплює чоловіків, в природі яких закладено жорсткість. Агресивною манерою та провокаційними текстами відрізняються також репери. І серед рокерів чи реперів значно менше можна зустріти представниць слабкої статі. Так само, як на концертах Олега Винника або Ані Лорак майже не зустріти чоловіків. Чи пов’язано це з генетикою? Цим питанням задались вчені між дослідами лікування раку. Так би мовити, вчені розваги.
Результати спільного дослідження вчених з японського Університету Нагасакі і італійського Університету Трента були опубліковані в науковому виданні «Особистість і персональні особливості». Дослідження присвячене зв’язку між рівнем тестостерону людини і її музичними вподобаннями. Зрозуміло, мова йшла не про конкретних виконавців, а про музичні жанри в цілому. В експерименті взяли участь 39 молодих жінок і 37 молодих чоловіків. Під час прослуховування різних музичних композицій у них брали слину на аналіз, щоб дізнатися, як на музику реагує їхній гормональний фон. І ось що з’ясувалося: у випадку з жінками ніякого зв’язку між гормонами і музичними смаками не спостерігалося. А ось у випадку з чоловіками ще й як! Виявилося, що чоловіки з високим рівнем тестостерону воліють слухати цілком конкретні жанри музики – мова про старий добрий рок. Ну або що-небудь гучне. А ось любителі джазу і класичної музики увійшли до групи з низьким рівнем тестостерону. Спираючись на цей експеримент, можна припустити, що чоловіки обирають музику за характером своєї природи, а жінки, певно, за настроєм.
В наш час боротьби статей у шоу-бізнесі вже не знають, чим здивувати, тому часто замінюють класичні поняття мужності та жіночності. Як наслідок ми бачимо бойових жінок і… жіночних хлопців. Музика таких виконавців, звичайно, відповідає їхній зовнішності. Поки сильні дівчата співають про те, як пробивати стіни на шляху своєї мети, тендітні хлопці, зовні схожі на дівчат, оспівують своє нещасне кохання. Юне покоління жадібно вбирає ці образи, через що їхня незміцніла свідомість іноді розгублюється у виборі поведінки.
Слід зазначити, що думка про негативний вплив важкої музики на психічне здоров’я людини виявилася міфом. Згідно з дослідженням, проведеним Університетом Квінсленда в Австралії, така музика часто допомагає людині впоратися зі стресом і депресією. Ба більше, вона дозволяє деяким людям відчути прилив натхнення, а також допомагає зберігати гарний настрій після прослуховування.
Музична терапія – це клінічний спосіб боротьби із психічними розладами та поганим настроєм. Тому при правильному підході прослуховування музики, дійсно, можна поліпшити стан людини, звільнити її від пригніченості, тривоги і печалі. Але для цього треба не слухати музику, яка гіперболізує ваші негативні емоції. Так само фахівці з музичної терапії рекомендують завантажувати в плей-лист музику різних настроїв, щоб не зациклюватися на одній емоції. Тож залишайтесь самими собою, оточуйте себе улюбленою музикою, та нехай вона подарує вам гарний настрій!
Читайте також: Історія запоріжця, який бореться зі старістю спортом