8 Березня – одне з найочікуваніших весняних свят для жіночої половини людства і не тільки

Отримувати увагу в цей день хочуть абсолютно всі жінки незалежно від статусу та віку, а чоловіки дарують колегам, коханим, мамам, подругам увагу, подарунки та квіти. Але чому саме квіти?

Мабуть, щоб якось виділити це свято з-поміж інших, склалася традиція дарувати ніжні символи весни на знак подяки за жіночу красу й тепло, що вони випромінюють. Звичайно ж, неможливо уявити головне весняне свято без тюльпанів. Різнобарвні, яскраві, з тонким ніжним ароматом весни вони вже багато років є відмінним подарунком для кожної леді. А букет тюльпанів неодмінно підніме настрій і принесе естетичне задоволення будь-якій жінці.

Напередодні свята ми завітали до одного з квіткових ринків у місті та з’ясували тонкощі вподобання містян й актуальну інформацію щодо яскравих весняних подарунків.

Продавець Антоніна поділилася, що тюльпани – це одні з перших весняних квітів, які природа щиро нагородила яскравою палітрою барв і різноманітністю форм. На сьогодні в продажу є великий асортимент квітів, та незважаючи на це – саме тюльпани користуються найбільшим попитом. Адже саме вони символізують собою прихід весни.Продавець квітів Антоніна

«Перед 8 Березня ціна на квіти трошки збільшується, але вже декілька років ціна на квіти на свято коливається близько 20-25 грн за 1 тюльпан. Зібрати невеликий букетик в середньому обійдеться близько у 180 грн. Багато хто з чоловіків за день або за декілька купує квіти, щоб потім бути спокійними, що їхні кохані жінки точно будуть із приємним сюрпризом на 8 Березня», – каже Антоніна

А Леся, яка продає квіти на іншій точці, розповіла, що останнім часом 8 Березня, окрім звичайних весняних квітів, набирають популярність і екзотичні.Продавець квітів Леся

«Екзотичні стоять довше, наприклад, орхідея. Вони можуть стояти до двох тижнів, а можуть і довше, та мають не «заїжджений» вигляд. Я люблю більш творчо підходити до роботи, тому окрім звичайних букетів я роблю невеличкі креативні квіткові вироби. Наприклад, квіти у скриньках або кольорових коробочках – це мило та незвичайно. І це подобається покупцям. Але для тих, хто не визначився або просто звик до більш традиційних квітів: нарциси, тюльпани, іриси – це завжди безпрограшний варіант», – каже Леся.

Один з покупців Сергій, який обирав квіти на свято, розповів, що, частіше за все, він і його друзі купують вже скомплектовані букети.

«Я завжди обираю квіти, які мені подобаються. Зазвичай покупаю вже зібрані букети, адже так я одразу бачу, як виглядає остаточна композиція, а якщо я попрошу продавця зібрати букет на мій смак, то він може вийти не дуже гармонійним, я в цьому не розбираюся», – каже Сергій.

Проте бувалі покупці квітів кажуть: незважаючи на те, що обрати готовий букет набагато швидше, не завжди варто купувати вже готову композицію. Адже зазвичай саме у них збирають трохи зів’ялі квіти, при цьому продаючи їх за ціною свіжих. Якщо якась квітка у букеті і в’яне, її просто обережно витягають, або замінюють. Тож бажано купувати квіткові композиції у перевірених місцях.

Кожна квітка має своє значення або хоча б легенду, а також символічним є і сам колір квітки. Були часи, коли квіти дарували зі змістом, використовуючи справжню мову квітів і їх кольору. Букет як визнання в коханні або вираз ніжних почуттів, наприклад, до сестри або матері, побажання успіху, все це можна було сказати без слів, використовуючи символічність кольору квітів.

Червоний колір

Символічність червоного кольору квітів навряд чи потребує роз’яснень. Червоний – символ палкого кохання і бажання, червоні квіти дуже красномовні, це визнання в коханні.

Рожевий колір

Поєднання червоного й білого символізує ніжне ставлення, симпатію, вподобання тощо. Рожеві квіти можна дарувати жінкам будь-якого віку та соціального стану.

Сині квіти

Такий колір говорить о смутку і тузі. Якщо ви сумуєте за кимось, то букет синіх квітів про це розповість. Сині квіти не мають вікових обмежень, їх можна дарувати всім як символ бажання спілкування, встановлення більш близьких відносин.

Фіолетовий колір квітів

Це символ захоплення, розкоші і потрясіння в хорошому сенсі цього слова. Букет фіолетових квітів можна подарувати людині, яка викликає у вашій душі захват і повагу. Квіти фіолетового кольору більше підходять для жінок.

Хоч зараз не дуже часто використовують мову квітів, вона перегукується з нашими «закоренілими» вподобаннями щодо вибору квітів на свята.

Правила «життя»

Фахівці дають декілька порад, які допоможуть зберегти життя вашим квітам на довше.

Купуйте тільки свіжі квіти

Бажано дізнатися, у які дні постачають квіти, або купувати зранку. Тоді є більша можливість придбати свіжі квіти.

Не залишайте квіти без води

Вода підтримує життя квітів. Чим довше квіти залишаються без води, тим менше вони простоять.

Видаліть всі зів’ялі пелюстки і листя, якщо вони є

Щоб вода у вазі залишалася довше чистою і свіжою, приберіть все підгнилі листя і пелюстки. Листя у воді сприяє утворенню бактерій, які є згубними для квітів. Більш того, коли листя потрапляють у воду, вона стає каламутною і набуває неприємного запаху.

Ставте квіти тільки в чисту вазу

Дуже важливо завжди ставити квіти тільки в чисту вазу, вимиту гарячою мильною водою. Це видалить всі мікроорганізми, шкідливі для квітів.

Міняйте воду частіше

Деякі квіти ростуть навіть після того, як були зрізані, тому чиста вода їм вкрай необхідна. Ми звикли наливати у вазу звичайну воду з-під крану. У цьому немає нічого страшного, але якщо ви хочете продовжити квітам життя, то заливайте у вазу очищену від солей воду. Її можна отримати, прогнавши воду з-під крана через фільтр, який сьогодні є практично в кожній оселі.

Зберігайте квіти в прохолодних місцях

Квіти довше зберігаються в прохолодних місцях. Перемістіть їх туди на ніч і завжди тримайте в стороні від камінів, батарей, обігрівачів і прямих сонячних променів.

Гарного свята та квіткового настрою!

Читайте також: Запорізькі бібліотеки стають сучасними – фото