На лютневій сесії Запорізької міської ради оголосили про створення міжфракційної депутатської групи Володимира Буряка «Єднання»

Раніше на сесії Запорізької міської ради, яка відбулася у січні, міський голова Володимир Буряк запропонував депутатам об’єднатися заради захисту інтересів Запоріжжя та діяти незалежно від політичної приналежності на благо запоріжців. Низка депутатів заявила про підтримку цієї ідеї

– Головне, щоб депутати пам’ятали, що вони є саме депутатами від Запоріжжя, від тих територій, які вони представляють. Сьогодні є можливість об’єднатися незалежно від політичної приналежності. Не час сьогодні розділятися, потрібно єднатися, – зазначив Володимир Буряк.

І єднатися насправді доведеться, аби захистити інтереси Запоріжжя. Сьогодні міська влада робить все для того, щоб жодну програму, яка фінансується з бюджету міста, не було скорочено. І таку позицію займає міський голова Запоріжжя, незважаючи на відсутність належного фінансування з боку держави. Ба більше, Володимир Буряк заявив про готовність виділити кошти на підтримку бібліотек, які відмовляється фінансувати обласна влада, спеціалізованих закладів для хворих на туберкульоз. Адже інформація про закриття протитуберкульозних диспансерів викликала у Запоріжжі колосальний суспільний резонанс. Тож аби спільними зусиллями вирішувати нагальні питання та відстоювати інтереси громади, депутати міської ради незалежно від своєї політичної приналежності створили міжфракційну групу «Єднання».

Вперше пропозиція створити міжфракційну депутатську групу пролунала з вуст міського голови під час заяви щодо ситуації навколо аеропорту. Коли почався тиск на міську владу через кримінальні впровадження та обшуки, а потім – заяви про концесію. Тоді депутати з різних політичних фракцій висловили підтримку твердій позиції міського голови на захист летовища. І на брифінгу біля нового терміналу аеропорту Володимира Буряка супроводжували представники «Самопомочі», «УКРОПу», «Опозиційного блоку» та позафракційні депутати, які згодом приєдналися до створеної групи.

Аеропорт

Дійсно, одним з головних досягнень останніх років для Запоріжжя став добудований новий пасажирський термінал аеропорту «Запоріжжя». Ще у 2017-му цей проєкт багато хто вважав мрією, але за 2 роки його було втілено в життя. Тепер наше місто має сучасні повітряні ворота із капітально відремонтованою злітно-посадковою смугою, найновішим радіотехнічним та світлосигнальним обладнанням. До нашого міста зайшли лоукости, географія прямих перельотів із Запоріжжя вже сьогодні складає 18 міст у 14-ти країнах світу. Аеропорт «Запоріжжя» вибирають не тільки містяни, але й мешканці сусідніх регіонів.

Громадський транспорт

Стрімко розвивається громадський транспорт. Містом курсують майже сотня великих автобусів, тролейбуси з автономним ходом. Введено в експлуатацію десяток запорізьких трамваїв та електротранспорт з Європи. Хоча ще 4 роки тому місто задихалося у вихлопах численних бусів-маршруток, які наввипередки ганяли головною магістраллю, не забезпечуючи безпеку пасажирів.

Дороги

Останніми роками зроблено реконструкцію проспекту Маяковського, парку Гагаріна, введено в дію шляхопроводи по Металургів та Калібровій-1. Закінчено будівництво нових доріг – Шкільної, а також у Заводському районі. Всі ці поліпшення інфраструктури міста наочно бачать жителі Запоріжжя. Взагалі ремонту доріг та тротуарів в місті останніми роками приділялась набияка увага. За 4 роки відремонтовано понад 2 млн кв. м доріг, 127 тис. кв. м тротуарів, чого не робилось десятки років до каденції міського голови Володимира Буряка.

Інфраструктура

Зараз маємо сотні відремонтованих будинків житлового фонду міста та ОСББ, майже повну ліквідацію черг до дитячих садків, введення в дію програми «Безпечне місто». Відбуваються оновлення медичного обладнання та ремонт закладів охорони здоров’я, розвиток бібліотек, в Запоріжжі проходять музичні фестивалі. Міська влада системно надає допомогу розвитку спорту, приділяє увагу озелененню.

Все це відбувається в Запоріжжі останніми роками.

Але, як кажуть, чим більше досягнення, тим зліші недоброзичливці. І «спочивати на лаврах» зарано, зробити потрібно ще багато. Тому і зібралися разом депутати міжфракційного об’єднання. Групу очолив Геннадій Наумов. Заступник голови групи – Олег Корольов. Також мають право представляти групу Михайло Прасол, Дмитро Сірий. Незважаючи на те, що ця міжфракційна група тільки-но починає активну діяльність, дехто називає її черговим політичним проєктом міського голови для участі у виборах. Тож журналісти видання «Запорозька Січ» пропонують познайомитися з депутатами міжфракційного об’єднання Володимира Буряка «Єднання» ближче, для чого і запросили народних обранців поділитися своїми думками щодо діяльності та завдань групи.

Геннадій Наумов:

На сьогодні створення цієї групи не є політичним проєктом. Чи переросте він у політичний? Скоріше за все, так. Очікую на будь-яку реакцію, як позитивну, так і негативну з боку знайомих, оточення, партнерів, навіть просто людей, що звертаються по допомогу до мене як депутата. Розумію, реакція буде в будь-якому випадку. Хтось одразу зрозуміє, які причини для згуртування та об’єднання зусиль на благо містян, хтось – пізніше. Дійсно, хтось не второпає взагалі, тому що буде дивитися на інформаційні спекуляції навколо цієї теми.Наумов

Створенню міжфракційної групи передувала низка подій, які у нас відбуваються в країні, і мотивація насправді проста. На сьогодні в міській раді немає серйозного представництва лобістів запоріжців, незважаючи на те, що депутатів 64. Але всі розуміють, що багато з них є або представниками великого бізнесу, або великих підприємств, або партійних груп. А саме незалежної команди, для якої пріоритетом є інтереси жителів міста, на сьогодні створено не було.

Насправді коли я вийшов з фракції (прим. – фракція «УКРОП», 2018 рік), була ідея створити об’єднання в подібному форматі. Щоб показати, що можна працювати продуктивно без усілякої політики, реалізовувати проєкти для міста та містян. Але для створення групи потрібно було 5 депутатів, і я не ризикнув піти на такий важливий крок з тими, з ким обговорював цю тему. Адже був упевнений, що ми зіткнемося з тим, що завдання групи, які спрямовані на реалізацію нашого проєкту, можуть зіштовхнутися з конфліктом політичних інтересів. Відповідно, група була б мертвонародженою. Тому заява Володимира Буряка на січневій сесії про те, що політику потрібно прибрати вбік, мені дуже імпонувала й надихнула на об’єднання. Безумовно, були відповідні консультації перед створенням групи. Було спілкування з міським головою, під час якого я відчув впевненість у правильності дій на благо жителів міста. Вірю, що у нас все вийде!

Вже чую міркування: мовляв, ми хочемо «покерувати». Але хочу запевнити, що не збираюся у виконавчу владу, ця рутинна робота – не моє. Розумію, зараз навколо нашої групи буде багато спекуляцій і провокацій. Але нам не до цього, багато роботи. Почнемо з технічних моментів, зберемо засідання і проговоримо з депутатами – хто, як і де себе бачить. Проаналізуємо ті проєкти, які не були реалізовані, але мають позитив для міста, втілимо їх в життя.

Олег Корольов:

Це міжфракційна група, члени цієї групи входять до різних партій. Є й позафракційні. Дійсно, цей проєкт стане політичним, коли наша група оформиться в політичну силу. Тоді всі депутати стануть її членами, і тільки тоді наше об’єднання стане політичним проєктом. Але вже зараз у ЗМІ формується певна думка щодо «Єдності». Адже є політичні сили, яким не вигідна поява конкурентів, і вони починають формувати негативну думку. Наприклад, для «Солідарності» чи «Батьківщини» ми – конкуренти. Відповідно і ЗМІ, які їм належать, намагаються сформувати думку, що це «політичний проєкт на 1 годину», у якого взагалі немає майбутнього.Королев

Напрямків роботи може бути багато, так само, як і об’єднань депутатських груп. У нашому місті багато років спостерігався дуже повільний розвиток. Зараз міський голова Володимир Буряк реалізує масштабні проєкти. Тепер запоріжці бачать, як місто розвивається. Виконано багато робіт з освітлення міста, ремонту доріг, будинків. Люди кажуть, що 40-50 років в будинках нічого не робилося, а зараз всі бачать позитивні зміни.

Міський голова зараз об’єднує біля себе молодих перспективних людей, професіоналів певного напрямку. Він простягає їм руку і говорить – давайте робити це разом. Чому б ні, якщо наші та його прагнення розвивати місто збігаються? Давайте працювати на користь жителів Запоріжжя разом!

Зараз ми займаємося проєктом щодо погашення відсоткових ставок «Енергодім». Цієї сесії була ухвалена відповідна програма, але вона певним чином недоопрацьована, не підлаштована до наших реалій. Бо є Державний фонд енергоефективності, у якому є великі кошти. Але наші ОСББ звикли працювати з проєктом «Теплий дім», який згортається. Мабуть, це останній рік, коли він функціонує. Буде новий проєкт, із системним підходом, який передбачає повний аудит будинку, із системним утепленням всієї споруди. Але люди ще до цього не готові, тому зараз потрібно займатися процедурою інтегрування закону на наш місцевий рівень. Ми будемо планувати: скільки відсотків буде за кредитом, скільки коштів знадобиться для участі, як правильно донести людям інформацію, як правильно запустити проєкт. На його початку буде якась певна кількість будинків для того, щоб потім показати людям, що цей проєкт працює краще, в домівках стає тепліше. Зараз потрібно закласти фундамент.

І друге для мене особисто важливе питання – це капітальні ремонти будинків ОСББ – це програма співфінансування і ремонту ліфтів.

Михайло Прасол:

 Кожен із членів міжфракційної групи Володимира Буряка «Єднання» впродовж каденції депутата Запорізької міськради працював та працює в інтересах запоріжців. Ми це робимо з головною метою – зробити Запоріжжя кращим містом для життя та розвитку. Саме тому з колегами-депутатами ми об’єднались для подолання проблем, які гостро постали нині перед Запоріжжям. Міжфракційна група «Єднання» – синергія досвідчених депутатів, які за рахунок об’єднання спільних зусиль міського голови та депутатського корпусу зможуть зробити Запоріжжя ще кращим.Прасол1

Моє рішення увійти до міжфракційної групи «Єднання» підтримали і рідні, і друзі, і бізнес-партнери. Що стосується партійних соратників, то тут питання зайві. Мене всі знають як депутата Запорізької міськради, який 24 години 7 днів на тиждень активно працює для жителів округу, від якого я обраний у Вознесенівському районі міста.

Найперше, з чим ми зіштовхнемось при роботі групи – це, звісно, бюджет і все навколо нього. Адже зараз болюче питання – скорочення реформи децентралізації. Місту не вистачає коштів, міським бюджетом перекриваємо ті зобов’язання перед громадою, які взяла на себе та не виконала держава. Власне, захищаємо інтереси запоріжців.

Інша проблема – конституційна реформа. Невідомо, як сформують адміністративно-територіальний поділ, і яким може стати місто Запоріжжя. Тож, наразі напрямки: комфортне і безпечне життя запоріжців (це і ролі ЖКГ, і інфраструктури), захист прав містян, розвиток місцевої економіки.

Подивіться, хто увійшов до «Єднання». Досвідчені депутати, професіонали своєї справи, у кожного з нас свої переваги та досвід. Разом ми даємо потрібну підтримку міському голові Володимиру Буряку. Саме на нього лягає вся повнота відповідальності за розвиток та будівництво міста. Прагнення міського голови – це і є розвиток міста. Багато зроблено і багато чого робиться.

Незважаючи на те, що на початку каденції між мною та Дмитром Сірим, з яким зараз ми працюємо разом, був конфлікт, ми закрили це питання, зробили висновки та налагодили роботу. Як я, так і Дмитро, як депутати кожен рік плідно працюємо. Адже мета всіх членів міжфракційної групи спільна – подальша розбудова міста Запоріжжя, відстоювання інтересів не партій, а саме жителів Запоріжжя

Дмитро Сірий :

Міський голова на сесії міської ради запропонував всім депутатам об’єднатися у міжфракційну групу, яка згодом стане фундаментом політичного проєкту. І цю політичну силу Володимир Буряк збирається повести на вибори восени. За 4 роки моєї депутатської діяльності  зроблено досить багато, навіть те, що раніше ніколи не робилося. Бородинський мікрорайон розвивається, у нас з’явилися спортивні стадіони. Зараз будується пляж, відремонтовано 65% внутрішньоквартальних доріг. Все це вдалося зробити завдяки плідній співпраці міського голови та ефективних депутатів. Знаю, багато завдань ще попереду, тому я планую брати участь у наступних виборах також.Сірий

Міжфракційна група вже активно почала роботу. Так, на лютневій сесії Запорізької міської ради була прийнята комплексна програма модернізації житлового фонду Запоріжжя. Передбачається, що з міського бюджету буде компенсовано відсоткові ставки за кредитами, які візьмуть запорізькі ОСББ для комплексної термомодернізації будинку. Програма базується на державній ініціативі «Енергодім» Фонду енергоефективності.

Всім нам добре відомо, що житловий фонд Запоріжжя знаходиться в досить складному стані, ми багато працюємо для його відновлення, але ж про енергоефективнсть наразі не йдеться. Будинки старі, вони мають пошкоджені мережі, незадовільний стан покрівель тощо. Тому й була розроблена міська програма відшкодування ставки по кредитах, які можуть бути нашим будинкам ОСББ саме для термомодернізації. Місто готове підтримати запорізькі ОСББ на шляху поліпшення умов проживання, сплативши ставки за цими кредитами.

Саме завдяки групі «Єднання» було підтримано питання про відшкодування відсоткових ставок за теплими кредитами для наших будинків ОСББ. Причому це рішення двічі, на грудневій і січневій сесії, не приймалося, а на останній більшістю голосів було підтримано. Тож тепер програма запрацює, ОСББ отримають можливість займатися утепленням будинків за пільговими кредитами. У нас є ще низка важливих проєктів, які ми плануємо втілити в життя найближчим часом.

Підбиваючи підсумки, хочеться додати. Успіх – не випадковість. Це важка робота, наполегливість, професійна команда і любов до того, що робиш. І все це сьогодні мають люди, які об’єдналися навколо міського голови Володимира Буряка. Тож «Єднання» не тільки Володимира Буряка, це «Єднання» – для громади.

Читайте також: Запорізькі бібліотеки стають сучасними – фото