Із закінченням локдауну відкрились двері кінотеатрів, тож запоріжці можуть знов зануритись у неймовірні пригоди та спецефекти, які приковують погляди до екранів, а тіла – до крісел
При цьому не часто глядачі замислюються про жертви, на які йдуть актори заради того, щоб втілити роль. Голлівуд – це не так весело, як багато хто собі уявляє. Навіть зйомки комедії можуть обернутися комою головного актора, який вирішив занадто відповідально підійти до роботи. Відкриємо для читачів «Запорозької Січі» правду про ризиковану професію.
Гра без рухів
Єдиний актор в історії Американської кіноакадемії, тричі вшанований премією «Оскар» за кращу чоловічу роль – Деніел Дей-Льюїс. Він відомий своєю ексцентричним і часом фанатичним підходом до ролей. У фільмі «Моя ліва нога» він зіграв ірландського художника Крісті Брауна, який прославився тим, що, страждаючи на дитячий церебральний параліч, навчився малювати лівою ногою – єдиною кінцівкою, яку він міг контролювати. І, звичайно ж, Деніел Дей-Льюїс не упустив цей шанс для екстремального вживання в роль. Навіть в перервах між зйомками фільму він відмовлявся рухатися більше, ніж міг рухатись його персонаж. Дей-Льюїса перевозили на кріслі-каталці або переносили через перешкоди на руках! І постійне сидіння в напівскрюченій позі врешті-решт не минуло для актора даром – Дей-Льюїс по ходу зйомок зламав 2 ребра. Зате в результаті отримав «Оскар»!
А готуючись до зйомок стрічки Мартіна Скорсезе «Банди Нью-Йорка», Деніел Дей-Льюїс ходив по зимовому Нью-Йорку в затертому і поношеному пальто – як у його героя, ватажка вуличної банди М’ясника. Не дивно, що актор заробив запалення легенів. Але при цьому він до кінця зйомок відмовлявся від лікування, тому що в XIX столітті, де відбувалась дія фільму, ще не лікували пневмонію.
Відкриття нових талантів
Заради цікавої ролі акторам доводиться не тільки вивчити величезний текст та рухи, а ще й освоїти нові сфери. Складні танці, верхова їзда, стрілянина з вогнепальної зброї, а то і з лука. Або навіть освоєння гри на музичному інструменті. Будь-який професійний музикант-мультиінструменталіст скаже вам, що скрипка – один із найскладніших інструментів для освоєння. Тому вражає досягнення Меріл Стріп, яка, погодившись зіграти вчительку музики, вчилася грати на скрипці. І хоча раніше зірка ніколи всерйоз не займалася музикою, вона так добре розучила необхідні для ролі твори, що вразила знаменитого скрипаля Ісаака Штерна, що знявся у фільмі Уеса Крейвена разом зі Стріп.
Не пробуйте голодувати
Багато хто з акторів втрачають або набирають вагу, щоб вписатися в задуманий режисером образ, але ніхто не робить це так екстремально, як Крістіан Бейл. У фільмі «Машиніст» йому потрібно було зобразити дистрофіка, і протягом 4 місяців актор сидів на суворій дієті. Його денний раціон складався з води, одного яблука, чашки кави та іноді склянки віскі. Фактично Бейл оголосив голодування, і він втратив 28 кг, понад третину своєї здорової ваги. Актор сподівався довести свою вагу до 44 кг, але лікарі та продюсери йому це заборонили, і він зупинився на 54 кілограмах. Коли зйомки завершилися, Бейл всього за 1,5 місяця перетворив себе на здорованя-Бетмена для роботи над «Бетмен: Початок». Щоб набрати супергеройську вагу, він годував себе піцою та морозивом.
Страшна красуня
Є певний стереотип, що для актриси головним інструментом є гарненька зовнішність. Однак відома голлівудська актриса Шарліз Терон доказала зворотне. Акторка зіграла Ейлін Уорнос – одна з небагатьох в американській історії серійних вбивць жіночої статі. Терон зі своїм гарним личком була анітрохи не схожа на безброву вбивцю, і вона повністю змінилася, щоб зіграти Ейлін. Актриса набрала 15 кг ваги (справжнє катування для жінки, яка звикла пишатися ідеальною фігурою) і почала носити зубні протези, одягатися, як бомжиха. Перевтілення було настільки тотальним, що люди, які працювали над фільмом і знали Терон тільки по цій ролі, пізніше зізнавалися їй, що їм довелося заново з нею знайомитися, коли вона повернулася до свого звичайного образу життя.
Посмертна слава
Кар’єра актора приваблює можливістю стати відомим, але буває і таке, що актор може не дожити до слави. Доля Брендона Лі (син Брюса Лі), є яскравим прикладом такого сценарію долі. Актор загинув прямо на знімальному майданчику під час зйомок культового фільму «Ворон». Трагедія відбулася 31 березня 1993 року за 8 днів до закінчення зйомок. Під час епізоду, в якому герой Брендона Лі заходить додому і застає сцену насильства над своєю подругою, один зі злочинців за сценарієм стріляє в Брендона Лі. За містичним збігом обставин, в стовбурі застрягла заглушка, при пострілі холостим патроном вона вилетіла. Куля потрапила в живіт Лі-молодшому, врятувати його не змогли…
Ще один актор не зміг дожити до визнання. Мова йде про одного з виконавців ролі Джокера у фільмі «Темний лицар» – Хіт Леджер стрибнув вище голови і зіграв так, як мало хто вірив, що він здатний зіграти. Щоб домогтися цього кар’єрного тріумфу, Леджер цілий місяць прожив в готелі в повній самотності, опрацьовуючи найдрібніші деталі образу Джокера і списуючи сторінки щоденника його божевільними думками і почуттями. Ця екстремальна техніка йому допомогла. Однак вона загнала Леджера в таку депресію, що він став активно вживати наркотики, і вони привели до його передчасної смерті. На жаль, присуджений йому «Оскар» виявився посмертним.
Невесела комедія
Скільки позитиву приносять глядачам комедії, однак зйомка комедійного фільму не завжди проходить весело. На зйомках комедії «Будинок великої матусі» виконавцю головної ролі Мартіну Лоуренсу належало носити величезний латексний костюм. Щоб підготуватися до роботи, актор в спеку вийшов на пробіжку у вовняному одязі, обмотавши себе харчовою плівкою. Через пару годин Лоуренс опинився в лікарні з тепловим ударом і зневодненням. 3 дні він провів у комі з температурою за 40 градусів, підключений до апарату штучної вентиляції легень.
Коли дізнаєшся про інший бік акторської долі, починаєш по-іншому дивитись фільми. Розумієш, скільки сил вкладається в реалізацію ролей, та чим ризикують актори.
Читайте також: Де відпочити в Карпатах, крім Буковеля: 5 курортів для активних розваг