Сьогодні проходить чергова сесія Запорізької міської ради

На порядку денному майже 40 основних питань, ще низку депутати повинні розглянути додатково. Серед найважливіших проєктів, які пропонуються на розгляд – розширення переліку соціальних послуг, виділення додаткових коштів на міські програми.

На початку розгляду питань, мер Запоріжжя Володимир Буряк наголосив, що до кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду в Запоріжжі не підвищуватимуть.

– Всі жителі, які проживають в Запоріжжі, матимуть однаковий тариф без підвищень до завершення опалювального сезону, – підкреслив Володимир Буряк.

Так, на сесії депутати мають затвердити відкриття на базі центру підтримки дітей і сімей “Затишна домівка” відділення для жінок, які постраждали від домашнього насилля. Нагадаємо, “Затишна домівка” – єдиний в Україні заклад для дітей та сімей, який фінансується з міського бюджету. У ньому прихисток можуть знайти мами з дітьми, які опинилися в скрутній ситуації, а також діти-сироти, яким виповнилося 18 років і їм нема, куди йти. Тепер там також надаватимуть допомогу жінкам, які стали жертвами домашніх тиранів.

Не менш важливим є питання розширення переліку послуг, які надає міський геріатричний стаціонар. Зокрема впроваджено соціальну послугу підтриманого проживання.

– Нею можуть скористатися самотні літні люди, які не потрібують лікування, але їм необхідне піклування. Наприклад, догляд після перенесеного інсульту, – розповів Володимир Буряк.

Мер Запоріжжя також нагадав, що в місті вже майже місяць працює нічне відділення центру реінтеграції бездомних осіб, де люди можуть переночувати, поїсти, прийняти душ, попрати та попрасувати речі. Цей заклад користується попитом.

Також на порядку денному – виділення додаткового фінансування на забезпечення витратними матеріалами хворих на хронічну ниркову недостатність, які потребують гемодіалізу.

Окрім цього депутати мають затвердили фінансування проєктних робіт для побудови спорткомплексу для ігрових видів спорту. Як писав сайт “Запорозька Січ”, круту арену для занять волейболом, міні-футболом, баскетболом, гандболом тощо планується побудувати в центрі міста – на вулиці 12 Квітня поряд зі спортивною базою ДЮСШ “Металург”. Також безпосередньо на тренувальні базі школи планується відремонтувати спортивну залу та оновити футбольне поле.

Ще одне питання, яке розглянуть народні обранці – порядок акредитації журналістів для висвітлення сесійних засідань. Для представників ЗМІ є визначене місце – балкон на 4 поверсі. Також на першому поверсі встановлений прес-вол, де журналісти матимуть змогу поспілкуватись з депутатами.

Читайте також: Куди запоріжцям в складних обставинах звернутись по допомогу