Запорізька поліція від попереджень переходить до покарань

Наскільки запоріжці усвідомлюють заходи щодо нерозповсюдження коронавірусу в місті, як їх виконують чи уникають виконання, ми дізнались, зустрівшись з нарядом патрульної поліції в Шевченківському районі міста.

А перед цим поспілкувались з начальником Управління патрульної поліції в Запорізький області капітаном поліції Світланою Михайловською, яка розповіла, що більшість громадян із розумінням ставиться до ситуації. Але патрульні виявляють немало й таких, хто халатно ставиться до нових правил і обмежень. Проте минулого тижня правоохоронці переважно проводили з такими громадянами бесіди та роз’яснювали порядок поводження. Лише в крайньому випадку складались протоколи.received_648046709075658

Чхати вони на всіх хотіли

– Деякі люди до кінця ще не розуміють ситуації і чинять опір карантинним заходам. Намагаємось з усіма говорити. Адже ми не акцентовані на покарання у вигляді штрафів, – говорить Світлана.

Так, минулого тижня були проведені рейди на громадському транспорті. Лише в перший день працівниками поліції було перевірено 145 одиниць транспорту (станом на 18 годину) і понад 200 на 20:00. Контролювали роботу трамваїв, тролейбусів, маршрутних таксі… Перевіряли і роботу водіїв – які інструктажі їм проводили, чи знають вони, кого брати, кого – ні. Також дивились, які люди пересуваються транспортом по місту і куди, чи мають відповідні перепустки…

– Хочу сказати, що водіями було виявлено близько 40 осіб, які просто катались по місту. Таких пасажирів надалі ми будемо вже притягувати до відповідальності, – запевнила начальник управління.

– Ті, що катаються, мають довідки на проїзд?

– Ні, ані довідки, ані службового посвідчення, ані перепустки – нічого цього вони не мали. Звичайно, при посадці в громадський транспорт водії їм відмовляють. Але люди нехтують цим і відмовляються виходити із салону. Тоді водій викликає поліцію. А деякі з них заплющують на це очі і перевозять таких людей, що і було виявлено під час рейду. Повторюся, поки що ми з порушниками просто розмовляємо, переконуємо і не складаємо відповідних протоколів. Скажу, що всі вони добре розуміють ситуацію, але їм треба їхати. З різних причин. Ми ще з ними дні зо 2 порозмовляємо, а потім будемо притягувати до відповідальності.

– Як пасажирів, так і водіїв?

– Так – тих і інших. Хоча, якщо водій викликає «102», то я його провини в порушенні не бачу, – запевнила Світлана Михайловська.

Вона також зазначила, що відповідальність лягає і на тих людей, що заходять в салон без захисної маски. При цьому, деякі дозволяють собі кашляти на інших пасажирів, ще й зчиняють галас – кричать та відмовляються виходити з транспорту. В теперішніх умовах така людина веде себе ненормально стосовно інших.

До речі, за відсутність масок у транспорті поліція ще з позаминулих вихідних притягує пасажирів до відповідальності. Також рекомендує запоріжцям зайвий раз не виходити з дому і не користуватись громадським транспортом без нагальної потреби.

Зустріч із нарядом поліції

Кореспондент «Запорозької Січі» також зустрівся з автомобільним нарядом патрульної поліції, який відпрацьовує маршрути у Шевченківському районі міста. Хотіли дізнатися інформацію про дотримання карантинних заходів на практиці не лише з вуст керівника, а й підлеглих. Так, замкомвзводу №1 роти №2 батальйону №2, старший лейтенант поліції Євген Захарченко підтвердив, що завдання перед ними поставлено – максимально у цій ситуації йти назустріч людям. Адже всі розуміють, який стан в країні у зв’язку з епідемією. Тож патрульні більше попереджають людей, ведуть з ними профілактичні бесіди та ознайомлюють з положеннями постанов Кабміну і Кодексом про адміністративні правопорушення.Старший лейтенант Євген Захарченко

– А штрафувати людей за те, що йдуть без масок чи рукавичок, поки що не будемо. Загалом у місті зараз виставлені як піші, так і автомобільні патрулі. Також нам на допомогу дали Нацгвардію. Ми, наприклад, як автопатруль, коли проїжджаємо і бачимо, що люди знаходяться в громадському місці без засобів індивідуального захисту, зупиняємося і проводимо з ними профілактичні бесіди. Проте запоріжці і так все чудово розуміють, при цьому скаржаться, що ніде взяти маски. Деякі їх навіть самі шиють і так виходять зі становища.

– Якісь обмеження в пішому пересуванні людей є?

– Згідно карантинних заходів, людина, перебуваючи в громадських місцях, повинна мати при собі маску і бажано паспорт.

– А куди ходити за продуктами – в найближчий магазин чи дозволяється й подалі?

– У правилах це не обумовлено, але бажано за покупками ходити в найближчий магазин і обмежити себе у спілкуванні зі сторонніми людьми. Адже цілком можливо, що перехожий, сусід по черзі або випадковий співрозмовник приїхав з-за кордону і знаходиться на обсервації, порушуючи умови перебування. У нас є спеціальна база обсервації людей і, за можливості, при спілкуванні ми перевіряємо їх за цією базою. У разі виявлення порушників профілактичні бесіди вже не ведуться, адже людей неодноразово попереджали про те, що їм не можна порушувати 2-тижневий карантин.

– Що ви робите з такими? Затримуєте?

– Якщо людина одразу надає нам всі необхідні документи, то прямо на місці складаємо адміністративний протокол. А затримання проводиться лише в разі їхньої доставки до райвідділу поліції, де встановлюють особу.

Протокол на «рибака», вигул та намордники для собак

– Грубі порушення карантину в Шевченківському районі були?

– Вчора ми оформили протокол на людину за ст. 44, прим. 3 КУПАП (Кодекс України про адміністративне правопорушення) за продаж рибальських виробів під час карантину. Згідно постанови Кабміну, такий продаж зараз заборонено. А цей продавець розташувався поруч із рибальським магазином (біля центрального районного ринку – авт.) і спокійно здійснював незаконну торгівлю.

– Стосовно вигулу собак. Де і коли можна це робити?

– В правилах це не обумовлено, тому виводити тварин на вулицю можна в будь-який час. Головне самому бути в масці і рукавичках. Також заборонено з’являтися дітям до 14 років із собаками без супроводу дорослих. Вигулювати собак люди повинні поряд із місцем проживання.На прогулянці

– На собаку маску, звичайно, не одягнеш. Але коли їх, нарешті, почнуть вигулювати в намордниках? Принаймні бійцівські породи.

– Це само собою, і карантину правила вигулу не стосуються. Проте, це вже є порушенням правил вигулу домашніх тварин, і тут передбачена своя відповідальність. Згідно КУПАП, в таких випадках теж будуть виноситися відповідні штрафи, – запевнив представник патрульної поліції.

Чи не відчувають власники собак обмежень під час карантину при їх вигулі, ми запитали у працівниці «Мотор Січі» Анжели Лимар, яку зустріли по дорозі:

– Мене жодного разу з собакою не зупиняли, хоча і бачила на вул. Чарівній патруль. Адже я ходжу в масці і не порушую порядок. Песик у мене, до речі, декоративний, і вигулюю його всього 2 рази на день. А ось великих собак людям доводиться виводити з дому і по 3 рази на добу.Анжела Лимар з песиком
– Як ви взагалі сприймаєте нинішню ситуацію в країні?
– Погано. Хочеться, щоб наша економіка процвітала, а не згасала. Наприклад, у мене син працює підприємцем і залишився без грошей. А як жити далі? Звичайно, люди повинні оберігатися від вірусу, одягати маски і таке інше, і не скупчуватись, як це відбувається, скажімо, в супермаркетах.

Взагалі-то кому це може подобатися? – висловила загальну думку про ситуацію жителька Запоріжжя.

Читайте також: Запорізька облдержадміністрація заборонила роботу громадського транспорту