Спрадавна вважалося, що найсприятливішим часом для ворожіння на зимові свята є 12 днів між Різдвом і Хрещенням

«Це час самих див: прекрасних і страшних. Тиждень від 6 до 13 січня, вважався святим тижнем. А від 13 січня до Хрещення – страшним тижнем, – вважає письменниця, відома дослідниця фольклору, Лада Лузіна. – У ніч на Різдво і до 13 січня, на Меланку і Василя, можна гадати безстрашно, тому що в цей період на питання відповідають ангели… А ось у страшний тиждень, з 13 січня до Хрещення, гадати рекомендується тільки людям, які вміють обкласти себе оберегами. Є повір’я, що в цей період тобі на запитання відповідає нечиста сила».

Наших прабабусь зазвичай цікавило 3 питання: коли вони вийдуть заміж, коли помруть, і яким буде урожай. У наш час бажань набагато більше, тож якихось заборон на предмет гадання немає. Гадати можна на все. Головне, ставитись до передбачень з іронією, не брати їх близько до серця. Веселі спільні ворожіння можуть стати розвагою для дружньої компанії.

Пропонуємо вам кілька способів дізнатися щось про свою долю. Зазначимо, що перед самим ворожінням дівчатам варто зняти обереги (кільця, сережки, пояси), хрестики і розпустити волосся – за старих часів вважалося, що жіноче волосся володіє магічними здібностями.

Гадання на заміжжя або характер нареченого

В блюдце необхідно скласти різні предмети. Дівчата повинні витягувати предмети по черзі, не дивлячись. Предмети символічно відображатимуть найближчі події, якість життя, риси характеру – все, що їм припишуть учасники ворожіння. Наприклад, кільце – заміжжя, чарка – веселе життя, золоте кільце – багатство, цукор – солодке життя, хороший поступливий характер судженого тощо.гадание3

Ворожіння на сірниках

Потрібно взяти 2 сірники і сірникову коробку. З боків коробки потрібно встановити сірники, де одна – це дівчина, що ворожить, а інша – чоловік. Сірники потрібно підпалити і почекати, поки вони повністю догорять. Якщо головки сірників звернені один до одного – значить, парі судилося бути разом.

Як варіант, поставте поруч 2 свічки. Запаліть вогонь, а через деякий час перевірте, куди вони почнуть схилятися. Якщо потягнуться назустріч одна одній – це означає щасливий шлюб, якщо ж почнуть віддалятися – це погана прикмета.

Ворожіння на ім’я судженого

Один з найдавніших і найвідоміших способів гадання на кохання. Для того, щоб дізнатися ім’я майбутнього чоловіка, дівчині достатньо вийти на вулицю і попросити першого зустрічного чоловіка назвати його ім’я.

Імена під подушкою

Напишіть на маленьких шматочках папірця кілька чоловічих імен, заховайте їх під подушку, а вранці витягніть один навмання. Так ви дізнаєтесь ім’я омріяного майбутнього чоловіка.

Ворожіння по книзі

Заздалегідь необхідно підготувати книгу з відповідним змістом. Не розкриваючи книгу, потрібно загадати номер сторінки і рядки зверху або знизу. Потім розкривають книгу на потрібній сторінці і читають необхідний рядок. В залежності від того, що гадаючу дівчину хвилює найбільше, те і тлумачить обраний параграф. Або ж можна заздалегідь сформулювати запитання, на яке хочеш отримати відповідь.

Ворожіння на нитках

Відмінне ворожіння для подруг, щоб дізнатися, хто з них першою вийде заміж. Потрібно просто відрізати однакової довжини нитки, потім кожна дівчина бере в ліву руку одну нитку, а правою рукою підпалює. У кого швидше догорить, та перша заміж вийде. Але якщо нитка згасла одразу, або згоріло менше половини, то заміжжя цього року точно не бачити.

Ворожіння за ланцюжком

Коли будете в кімнаті на самоті, знайдіть золотий або срібний ланцюжок, візьміть його у праву руку, після чого якомога точніше сформулюйте запитання, на яке бажаєте отримати відповідь. Тепер кидайте ланцюжок на стіл.ланцюжокЯкщо форма ланцюжка після цього нагадуватиме коло – ситуація буде складною і знадобиться докласти чимало зусиль, щоб її вирішити. Ланцюжок у формі овалу свідчить, що незабаром ви опинитеся в непростій ситуації, але нічого критичного. Лінія – шлях до успіху та здійснення заповітних бажань. Якщо ви побачили форму змії – будьте обережні з довірою до людей, навіть якщо вам здається, що ви їх дуже добре знаєте. Приблизно те саме означає вузол – інтриги. Добре, якщо випаде трикутник – це на удачу в справах. І тільки ланцюжок у формі бантика означає, що зовсім скоро вас запросять на побачення, або ви зустрінете справжнє кохання.

Суджений у дзеркалах

Для початку виведіть з кімнати всіх людей та домашніх тварин, бо в ідеалі проводити це ворожіння наодинці. У крайньому випадку дозволено залишитись тільки 1-2 найкращим подругам, проте їм не можна розмовляти, переглядатися або підходити до вас під час ворожіння. Знайдіть 2 дзеркала та поставте їх одне навпроти одного. Запаліть 2 свічки й поставте їх таким чином, щоб у відображенні з’явився довгий, осяяний вогнем, коридор. Десь звідти, з глибини дзеркал, має вийти ваш суджений. Але люди кажуть, що іноді у відображенні можна побачити не лише своє кохання, а й нечисту силу.

Ворожіння на попелі

Одне з найпростіших видів ворожінь, для якого знадобляться тільки аркуш паперу, свічка, тарілка і сірники (чи запальничка). Візьміть папірець, спаліть його над тарілкою та подивіться на попіл під світлом свічки. Якщо його обриси нагадують фортецю чи яку-небудь іншу будівлю, це означає, що незабаром ви зустрінете нареченого.

Дуже важливо, щоб під час ворожіння не були присутні люди, які погано ставляться до вас, і не варто гадати на щось погане.

Читайте також: 7 порад для виконання новорічних обіцянок