В Комунарському районі Запоріжжя обслуговують пенсіонерів за місцем проживання чи роботи “мобільні соціальні офіси”.

Так, представники Пенсійного фонду і управління праці та соціального захисту населення провели зустріч із працівниками Об’єднаної диспетчерської служби ГКП «Основаніє». Головний спеціаліст відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій управління Фонду Лариса Гердова окреслила основні зміни, що відбулися у пенсійному законодавстві. Особливу зацікавленість у присутніх викликала інформація стосовно набуття чинності Закону України від 29.03.2016 №1043-VIII “Про внесення змін до статті 40 ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо порядку визначення зарплати для обчислення пенсії” та порядку виплати пенсії працюючим пенсіонерам.
Вона наголосила на перевагах отримання пенсійних виплат через уповноважені банки, надала присутнім інформаційні листівки, повідомила про переваги користування Веб-порталом електронних послуг Пенсійного фонду України, нагадала також, що вичерпну інформацію про пенсійне забезпечення можна отримати на сторінках газети “Пенсійний кур’єр” та журналу “Вісник Пенсійного фонду України”.

Зміни законодавства

Набрав чинності Закон України від 02.06.2016 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій». Згідно з Законом не оподатковуються ПДФО і військовим збором суми пенсій (включаючи суму їх індексації), або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір не перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року. На сьогодні це 10740 грн. Пенсії, які перевищують 10740 грн., у частині такого підвищення, обкладаються ПДФО за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%.
Натомість це не стосується пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни і особам, на яких поширюється чинність ст.10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Слід також зазначити, що впродовж цього року працюючі пенсіонери, розмір пенсії яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, продовжуватимуть одержувати пенсію в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Порядок визначення зарплати для обчислення пенсії

Набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії». Відтак, як і раніше, крім обов’язкового врахування для обчислення пенсії заробітку за період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року, у разі якщо тривалість останнього становить не менше 60 місяців, за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами для розрахунку пенсії може бути врахована зарплата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року. Положення цього Закону поширюються також на осіб, яким пенсії призначені (перераховані) у період з 1 січня 2016 року до дня набрання чинності цього Закону.

Перерахунок пенсій проводитиметься за письмовими зверненнями пенсіонерів на підставі наданих документів в строки, визначені ст.45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»: з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа. При цьому за зверненнями від 15.04.2016 перерахунок проводиться не раніше дати набрання чинності Закону в новій редакції, тобто з 15.04.2016.