У Запорізькому краєзнавчому музеї відкрилася фотовиставка «Між війною і миром: Україна-Ізраїль», присвячена тій крихкій межі, яка відділяє мирне життя від війни і смерті. На представлених світлинах – два народи, які живуть мирним життям, але звикли до червоних написів «укриття» на будинках рідних міст і щохвилини готові до сирени та до звичного для ізраїльтян «впасти на землю та закрити голову руками».

Саме так робили ізраїльські діти на канікулах за кордоном: почувши в небі салют, вони падали на землю та закривали голови руками, і саме так робили українські діти-переселенці із зони АТО при феєрверках. Бо це наш світ і наші реальність, як ізраїльтян, так і українців. Саме тому організаторам виставки важливо познайомити українську громаду з роботою українських та ізраїльських фотографів, в яких переплітаються життя двох наших народів. Організаторами виставки виступили ГО Israeli Friends of Ukraine (Ізраїль), Запорізька обласна Координаційна рада з питань козацтва, Міжнародний союз козаків «Запорізька Січ», БФ «Майбутнє Запоріжжя» за підтримки Благодійного фонду  Ukrainian Jewish Ecounter (Канада), Міжнародних авіаліній України та Посольства України в Ізраїлі.

– Ми також доєдналися до цієї виставки, – коментує подію член правління товариства ветеранів АТО Запоріжжя, голова консультативної ради учасників АТО при Запорізькій ОДА Олег Коломоєць, – бо насправді ця тема є дуже актуальною та важливою. Ми розуміємо, що ізраїльський народ відчував те ж саме, що й український зараз. Він пройшов пекло війни і ті проблеми та негаразди в суспільстві поряд із країною-агресором. Тому щойно ми відчули ті емоції наших друзів з Ізраїлю й зі своїми емоціями доєднаємося до цієї виставки, яка важлива, бо привертає увагу як наших громадян, так і міжнародної спільноти, бо ми нерідко стаємо жертвами «чорного піару», брехливої агітації з боку агресора, тому треба донести правду. Бо насправді дуже багато народів світу страждають від цієї брехні, агресії та права сили, що є недопустимим у 21-му сторіччі. Бо якщо є такі проблеми, то їх треба вирішувати тільки спільними зусиллями.

1– Ця виставка є дуже хорошою ініціативою, – говорить волонтер і радник голови  Запорізької ОДА Михайло Сушко, – бо організували її волонтери. Подібна виставка вже пройшла в Маріуполі та інших містах. Згадую, як два роки тому, коли тільки починав займатися волонтерством, ми найперше почали співпрацю саме з Ізраїлем, коли дізналися, що там виробляють кращі в світі бандажі для зупинки крові. Кілька тисяч цих бандажів, закуплених нами, врятували життя не одному українському воякові. Згодом ізраїльтяни почали допомагати в практичній медицині. Якось ми в одному з тамтешніх кафе продавали наші вареники, а на виручені кошти купляли новеньку військову форму для наших бійців. В ізраїльських клініках і зараз лікуються бійці,  ще з часів Майдану, а запорізькі лікарі навчаються всім премудростям постійно воюючої країни, якою є Ізраїль. Головна ж ідея цієї виставки в тому, що долі наших країн дуже схожі. Коли утворилася ізраїльська держава і стала незалежною, на неї одразу напали сусіди. Війну за незалежність вони виграли. А в Україні війна за незалежність триває зараз, і ми також повинні перемогти. Ми навчаємося в ізраїльтян згуртованості, бо коли щось подібне стається у них, всі інше відходить на задній план – вони «збираються в єдиний кулак» і б’ють ворога. Більше того, якщо ізраїльтянина не беруть в армію за віком чи по здоров’ю, він подає в суд на державу і виграє справу. Хочу також подякувати Юліану, разом з яким два роки боровся за незалежність України. Він був одним з лідерів великої ізраїльської ініціативи, яка згодом перетворилася в організацію «Ізраїльські друзі України». Юліан повірив в Україну і приїхав до Запоріжжя (де раніше не був) та відкрив тут ІТ-компанію, яка успішно працює, платить податки і «білу» зарплату своїм працівникам-запоріжцям. Тож хочу таким як він ізраїльтянам вклонитися в ноги і сказати щире спасибі за їхню підтримку та допомогу в боротьбі українців проти сусіда-агресора.

Ця міжнародна виставка триватиме в Запоріжжі до 26 серпня, відтак вирушить до інших міст України.