Відомі українські режисери В’ячеслав та Олександр Альошечкіни зняли містичний фільм про село у Запорізькій області. Після минулої стрічки «Синевір» вони вирішили переміститись із заходу України на її південь і розповісти містичну історію про події, які розгортаються у селі Чунгул.
Запорізьке село було обране не випадково, це мала батьківщина братів-режисерів.
«Чунгул — моя батьківщина. Село так називалося до 1945 року. Потім перейменували на Красну Гірку, хоча досі є річка Чунгул. Легенду про чаклунів і відьом, що в основі сценарію, нам розказали старожили села», – розповів режисер картини Олександр Альошечкін.
У фільмі поєднуються містика, драма, трилер та елементи українського фольклору. Певний символізм режисери знайшли і у назві села, який у поєднанні з сюжетом змусить замислитися глядача.
«Чунгул» із давньотюркської мови перекладається як «вир» – місце, з якого важко вибратися. Багатьом людям знайома ситуація, коли вони потрапляють у своєрідну згубну зону комфорту, з якої неможливо вибратися і йти вперед. І вона згодом стає для них таким «чунгулом», –пояснює продюсер фільму Олексій Кашин.
Зав’язка історії підігріває інтерес: міський гульвіса Денис займається нелегальним бізнесом, пов’язаним із ексклюзивними автомобілями. Він потрапляє в закинуте село Чунгул випадково, проте у місцевих з’являються свої плани на долю хлопця.
«Спочатку подумав, що цим кіно хочуть налякати глядача. Але насправді, стрічка спонукає задуматися: чи правильно ми живемо?» – поділився своїми враженнями актор Богдан Юсипчук, який виконує роль головного героя.
Крім Богдана, у стрічці знялися відомі українські актори Віктор Демерташ, Микола Олійник, Сергій Лехкобит, Тала Калатай і Григорій Поволоцький. А от роль головної героїні Олесі виконує молода акторка Анна Гуляєва.
Для Анни – це перша серйозна роль у повнометражному кіно, вона грає дочку місцевого чаклуна, яка закохалася у «блатного» хлопця Дениса. В житті акторки схожої історії не було, вжитися у роль допомогла щірість та наївність героїні, яка притаманна й акторці.
Богдан Юсипчук має за плечима солідну фільмографію в кіно та серіалах українського виробництва, але йому було чого повчитися під час зйомок.
«Коли я вперше побачив, що ми знімаємо за день три сцени, то подумав, що в мене буде дуже короткий робочий день, але виявилось навпаки. Це було зроблено для того, щоб зробити фільм якомога якіснішим. З кожним дублем я росту як актор, тому що ми продивляємося кожну сцену з різних ракурсів, відіграємо з різною подачею, щоб обрати найкращий варіант», – розповів актор.
Бюджет стрічки “Чунгул” становить 220 тис. доларів. Усі кошти — приватні інвестиції.
«На жаль, бюджету було замало, аби знімати стрічку на Запоріжжі, тому довелося знайти схоже місце під Києвом. Їх змінили загалом більше 15, аби домогтися достовірності. Фільм жахів знімали під Києвом у селі Погреби Васильківського району та у столиці»,– зазначив Олександр Альошечкін.
Окремо слід виділити візуальний ряд фільму. Перед вашими очима відкриються неймовірні пейзажі української природи. На славу постаралися і художники, які по краплинці відтворювали запорізьке село.
«Хлопці зробили дуже гарну локацію. Я відчуваю себе, немов у Техасі: стара занедбана заправка та неймовірне поле з соняшниками. Автомобілісти, яки їхали повз нас, навіть намагалися заправитися, але це були лише декорації», – посміхається актор Георгій Поволоцький.
Найдорожчим у картині, за словами режисерів, був епізод бійки на весіллі.
«Ця українська традиція всім до болю близька. Щоб зняти бійку, пішло кілька днів. Під Білою Церквою знайшли дику місцевість, посередині — старий млин. Там усе й зафільмували. Найбільше грошей витратили на масовку, каскадерів, декорації. У фільмі спецефектів не буде, глядач побачить максимально реалістичну картинку. Зробимо три версії: чорно-білу для показу на кінофестивалях, стандартну — для прокату та у 3Д-форматі», – розповідає В’ячеслав Альошечкін.
Зйомки тривали п’ять місяців. Прем’єра запланована цьогоріч на Гелловін — 31 жовтня.