Співробітники Управління превентивної діяльності проаналізували стан аварійності на автошляхах області та вивчили основні причини скоєння дорожньо-транспортних пригод.

Протягом 7 місяців 2016 року на автошляхах і вулицях населених пунктів Запорізької області (без врахування території міста Запоріжжя) було зареєстровано 1 213 дорожньо-транспортних пригод, у 383 випадках з них травмувались або гинули люди.

З них за участю водіїв пасажирського транспорту з початку поточного року зареєстровано 28 дорожньо-транспортних подій, з яких з вини водіїв автобусів – 16. В них загинуло 4 особи і 72 – отримали травми різного ступеня тяжкості.

Серед основних причин скоєння ДТП:

  1. Порушення водіями правил маневрування. З цієї причини на території області сталося 106 аварій з постраждалими. У вказаних подіях загинули 25 і травмовані 124 учасника дорожнього руху.
  1. Перевищення водіями безпечної і встановленої швидкості. З цієї причини скоєно 105 аварій з постраждалими, внаслідок яких 15 осіб загинули та 173 травмовано.
  1. Керування у нетверезому стані. З початку року скоєно 191 ДТП, в тому числі 84 з постраждалими, в яких 14 громадян загинуло та 106 травмовано.

З початку року 18345 разів поліцейські зупиняли недбалих водіїв за порушення правил дорожнього руху, адже саме недисциплінованість, небажання дотримуватися закону є причинами аварій. Співробітниками поліції припинено 3128 фактів керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного (або під впливом лікарських препаратів) сп’яніння.

Протягом вказаного періоду виявлено 574 порушення водіями автобусів, серед яких 5 фактів керування в стані сп’яніння. Крім того, оглянуто 665 автобусів, серед яких 28 транспортних засобів експлуатувались в несправному стані, що загрожує безпеці руху.инфоДТП1