Учні повернулися до занять наприкінці березня. Наразі уроки проводяться у синхронному та асинхронному форматі з кінця березня, вже тиждень.
Вчителька англійської Ілона Коноріна ділиться своїм досвідом, як вона проводить онлайн-заняття з першокласниками.
– Під час уроку у синхронному форматі на платформі гугл-класу використовується відео з дозволених для дітей ютуб-каналів. Я виходжу з учнями на зв’язок, ми з ними спілкуємось, повторюємо вивчене, в тому числі в ігровій формі, наприклад, співаючи пісень англійською мовою. Я можу задіяти багато всіляких технік і навчальних матеріалів. Чуючи один одного, діти запам’ятовують, як треба робити наголоси чи промовляти звуки, – розповіла Ілона Коноріна.
В асинхронному форматі учні отримують посилання на освітні відео та завдання. Школярі, коли їм зручно, виконують його, а потім вчитель перевіряє. До навчання онлайн звикли вже під час пандемії, тому процес досить налагоджений. Хоча сьогоднішні реалії вносять свої корективи.
– У нашому навчальному закладі здобувають освіту майже 600 дітей. З них більше 80 учнів зараз перебувають за кордоном, але також виходять на дистанційне навчання. Деякі вчителі нашої школи проводять навчальні заняття для дітей, перебуваючи за межами країни. Також є вчитель, який викладає свій предмет, перебуваючи за межами області. Тобто дистанційні заняття з-поза меж країни, області – це цілком можливо, – зазначила директорка загальноосвітньої школи №84 Світлана Дорошенко.
Через війну у Запорізькій гімназії №6 стався великий відтік учнів та вчителів. За межі міста та країни поїхала переважна частина учнів та чверть педагогів. Проте освіту у закладі продовжують надавати онлайн. Всі уроки відбуваються за розкладом. Як зазначив директор гімназії Костянтин Липський, близько 90% здобувачів освіти повноцінно використовують онлайн-навчання.
Наразі освітній процес відновлений у Запоріжжі та Запорізькому районі. Навчальний рік планується завершити, як і сподівались, на початку літа. Досягнення учнів оцінять згідно з успіхами протягом двох семестрів.