У Запоріжжі триває активна підготовка до нового навчального року 2022-2023. Він буде особливим для всіх учасників освітнього процесу. Наразі навчальні заклади проводять роботу з обладнання приміщень для безпечного перебування там дітей.

Навчальний рік стартує з 1 вересня, у тому числі офлайн, якщо дозволять умови. Тут існують дві складові. По-перше, чи будуть або ні військові дії та друге – чи готові заклади освіти до роботи. З точки зору безпеки аудиторії повинні бути обладнані належно, мати запасні виходи. Крім того, якщо будуть перебої зі світлом, потрібні електрогенератори. Також обов’язкові укриття, які мають бути приведені до ідеального стану і розраховані на достатню кількість учнів. Тобто повинні бути витримані всі умови для забезпечення навчання в тих складних обставинах, в яких ми зараз живемо.

Згідно з рекомендаціями Міністерства освіти і науки України, новий навчальний рік має бути максимально наближеним до традиційного формату навчання, але з урахуванням обмежень воєнного часу. Важливим питанням є забезпечення якісної системи оповіщення, особливо для дітей з порушенням зору та слуху, а саме мають бути встановлені не лише сирени, але й інформаційні табло та інші способи оповіщення про тривогу. Також у кожному закладі мають бути позначені шляхи евакуації, створені запаси води, медикаментів тощо.

Працівники ДСНС перевірять кожен заклад та прилеглі території на наявність вибухонебезпечних предметів. А на початку навчального року для персоналу та учнів проведуть тренування щодо порядку дій у разі сигналу повітряної тривоги.

Що стосується освітнього процесу на тимчасово окупованих територіях, учні зможуть продовжити навчання дистанційно або в інших закладах освіти на підконтрольній Україні території. Учні шкіл, які знаходяться поруч з лінією бойових дій, також будуть переведені на дистанційну форму навчання. Відповідне рішення керівництво ОВА прийматиме в залежності від безпекової ситуації, та за потреби змінювати його в залежності від обставин.

____

Посилання на наш Телеграм-канал