Щодня до Запоріжжя гуманітарними коридорами прибувають люди з окупованих територій або місць, де ведуться активні бойові дії. Усі вони потрапляють спочатку у великий логістичний хаб. Нерідко одинокі літні люди дістаються до Запоріжжя у надзвичайно складному фізичному і психологічному стані й потребують стаціонарного догляду.

Тому прийнято рішення щодо збільшення ліжок в інтернатних установах, куди отримують направлення такі люди.

«За період воєнного стану в Україні до комунальної установи «Запорізький геріатричний пансіонат» зараховано 104 людей з числа внутрішньо переміщених. Дехто з них за власним бажанням та за сприяння адміністрації пансіонату виїхав закордон, декого забрали родичі, – розповідає одна з керівниць Департаменту соцзахисту ЗОВА Ірина Разуваєва. – Наразі в закладі проживають понад 70 осіб з числа ВПО. Серед них немало прикутих до ліжка та зі значно зниженою руховою активністю: ті, хто отримав осколкові поранення, після операцій, з ампутацією кінцівок після вибухів тощо. Є такі, хто після довгого перебування у підвалах перенесли інсульт і далекої дороги не перенесли б. Їхні рідні, які евакуювалися, змушені були залишити нам їх на стаціонарний догляд».

При значному збільшенні підопічних штат пансіонату лишився на довоєнному рівні – 140 осіб. Всі вони продовжують надавати якісні послуги стаціонарного догляду.

Ще 30 одиноких престарілих з числа внутрішньо переміщених осіб, які мають незначні проблеми зі здоров’ям, розміщені в територіальному центрі соцобслуговування Запорізької міськради.

____

Посилання на наш Телеграм-канал