Напередодні Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні для ветеранів, учасників війни проходить чимало пам’ятних заходів. Днями до ветеранів комбінату «Запоріжсталь»,  які проходять лікування та оздоровлюються в профілакторії підприємства на острові Хортиця, завітали співучі поліціанти – народний ансамбль Запорізької поліції «Пернач».

Учасники ветеранського заїзду до профілакторію, а багатьом з них – за 80 років – із задоволенням слухали українські народні пісні, авторські твори українських композиторів, пісні своєї молодості.

Публіка того дня на концерті була напрочуд вдячна. Із захопленням ветерани «Запоріжсталі» дізналися, що у складі «Пернача» є й їхні колеги . Солісти ансамблю Максим Дегтярьов та Василь Чурило  працюють саме на цьому підприємстві.

Особливо зворушливо прозвучали слова подяки самодіяльним артистам від ветерана Другої світової війни, ветерана «Запоріжсталі» Філімона Михайловича Михайлова:

– Із захопленням та піднесенням ми слухали композиції у виконанні «Пернача». Коли звучали пісні воєнних років, я ніби повернувся у молодість, коли 17-річним юнаком брав участь у штурмі Берліна.

Художній керівник ансамблю «Пернач» Олександр Мацкевич розповів:

– Наш ансамбль часто бере участь у благодійних акціях для ветеранів. Таким чином своєю творчістю ми висловлюємо повагу та подяку шановним людям. І на наш звітний щорічний концерт, який пройде 15 травня о 15 годині у ПК «Титан», ми запрошуємо всіх ветеранів, всіх бажаючих – вхід вільний