На тимчасово окупованій території Енергодара представники російської федерації призначили на посаду новоствореної «Ради самоорганізації міста» 48-річного місцевого депутата. Наразі фігуранту повідомлено про підозру у колабораційній діяльності.

З метою встановлення контролю та політичної влади на території тимчасово окупованого міста Енергодар Запорізької області, невідомі особи з числа російських військових запропонували одному з місцевих депутатів від політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» очолити новостворений незаконний орган влади.

Підтримуючи агресію російської федерації на території України, чоловік на пропозицію погодився.

Так, 27 березня зрадник записав відеозвернення до жителів міста, де публічно повідомив про створення «Общественного совета самоорганизации города» та оголосив себе його керівником.

Наразі, слідчим слідчого управління, за погодженням з обласною прокуратурою, фігуранту повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України.

Нагадуємо, що добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, або добровільне обрання до таких органів, а також участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території або публічні заклики до проведення таких незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

____

Посилання на наш Телеграм-канал