З бюджету Запоріжжя виділять 1 млн грн на доплати медпрацівникам, які працювали з інфікованими коронавірусом пацієнтами

Як писав сайт “Запорозька Січ”, в березні з хворими на COVID-19 в Запоріжжі працювали 72 медичних працівника. Вони досі не отримали 300% доплат з держбюджету попри всі заяви центральної влади, що кошти нараховані та надіслані до областей. Міський голова вирішив втрутитись у ситуацію та дав доручення виділити кошти на доплати за березень з бюджету міста. Відповідний проєкт рішення готують на найближчу сесію міської ради, повідомляє сайт міськради.

– Я вважаю, що медики, які зараз працюють у Запоріжжі та роблять усе для того, щоб не було поширення пандемії коронавірусу, знаходяться в осередку цієї інфекції, дійсно на передовій. Тому прийняв рішення не чекати надходження коштів з держбюджету, та виплатити цей мільйон гривень за рахунок бюджету міста, адже градус напруги вже дуже великий. Впевнений, що депутати підтримають це рішення і наші медики отримають ці кошти. Не буду кривити душею, сподіваємося, що держава нам їх компенсує, – зазначив Володимир Буряк.

За квітень доплати мають отримати ще більше медпрацівників лікарень Запоріжжя. Однак, ці кошти будуть направлені Національною службою здоров’я України безпосередньо медичним закладам, і рішення про їх розподіл прийматимуть головні лікарі закладів, а не чиновники облдержадміністрації.

Нагадаємо, у Запоріжжі з бюджету були виділені 100 млн грн на боротьбу з поширенням коронавірусу. За ці кошти був створений необхідний запас засобів індивідуального захисту, дезрозчинів, закуповувались тести, ліки, необхідне медичне обладнання – УЗД-апарати, мобільний цифровий рентген, а також 25 апаратів ШВЛ. Перші з них вже надійшли до лікарень.

– Нещодавно отримали перші 4 апарати ШВЛ з тих 25 додаткових, які ми вирішили закупити цього року. Загалом по місту в нас близько 170 апаратів ШВЛ. Частина з них ще радянські, застарілі. Але серед них є й 63 сучасних. Плюс ті 25, які ми придбали та вже почали отримувати. Інші поки не надійшли, але це проблема по всій країні. Найближчим часом очікуємо надходження ще двох додаткових апаратів ШВЛ, – розповів Володимир Буряк.

Читайте також: Цього року запоріжці отримають ще одну оновлену зону відпочинку