Запоріжанка Світлана Близнюк навіть і не уявляла, що у неї буде так багато дітей

Діти – квіти життя. Так, часом із їхнім народженням в будинку зникає порядок, гроші, спокій і безтурботність, але з’являється найголовніше в житті – щастя. Для кожної дитини мама – це власний найкращий супергерой, який допомагає, оберігає та підтримує протягом всього життя, що б не трапилося. Хтось хоче тільки одну дитину і віддати всю свою любов тільки їй, а є й великі та дружні родини, які цим дуже пишаються. Одна з таких родин – запоріжці Близнюки, які виховують 6 дітей. І хоча деякі з них вже дорослі, для батьків вони залишаються дітьми у будь-якому віці. Ми поспілкувалися з матір’ю-героїнею Світланою Близнюк, яка розповіла нам, як це бути багатодітною мамою в Україні.

Світлана Близнюк поділилася, що ніколи не планувала і навіть не уявляла, що у неї буде так багато дітей. Як розповідає жінка, у її сестри було 3 дітей, і коли вона була молодшою, не могла зрозуміти, як сестра все встигає. Навіть загадувалася над питанням: навіщо так багато діточок? Але з роками відчула, що кожна дитина дорога серцю, неповторна і незалежно від кількості  дітей – любові на усіх вистачає.

– Я була 2 рази заміжня, від першого шлюбу двійня, і від другого 4 дітей. Оскільки 2 хлопчаків уже було, мій другий чоловік дуже хотів доньку, але знову народився хлопчик. Чоловік наполіг на своєму, і коли я вчетверте завагітніла і дізналася, що буде дочка, його щастю не було меж. Він забирав мене з лікарні так яскраво та гарно, що всі навколо думали, що це наша перша і довгоочікувана дитина. І коли незабаром народилася ще двійня, чоловік сказав: «Я ніколи не думав, що у мене буде аж 6 дітей, але тепер я навіть не можу уявити життя без них».SHER5952_новый размер

І не тільки родина оцінює щоденний мамин труд. 10 травня 2020 року Указом Президента України Володимира Зеленського було присвоєно Почесне звання «Мати-героїня» 678 українським жінкам, зокрема, і Світлані Близнюк. За словами жінки, із цим нагородженням пов’язана ціла історія.

– Під час того, як я була волонтером, ходила годувати літніх людей, якими опікується Червоний хрест. Мене часто бачили з дітьми. І одна бабуся протягом 2 років мене налаштовувала на те, щоб я оформила звання матері-героїні. А у мене тоді не було часу возитися з паперами, і я навіть не знала, хто цим займається. Але минулого літа я задумалася над цим і вирішила нарешті звернутися до відповідних органів, зібрала необхідні документи і подала заявку. Все ж таки, коли мені подзвонили і повідомили про звання – це була дуже радісна новина, – поділилась мати героїня. – Але навіть якщо б мене не затвердили, я не надто б засмутилася, адже головне багатство у мене вже є.

Щаслива мама 6 дітей розповіла, що у їхньої родини є одна особливість – прізвище Близнюк майже повністю описує їхнє життя. Так і першими дітьми були близнюки, і останніми народилися двійнята. І звичайно, вони навіть одягатися намагаються однаково. Тому друзі родини часто жартують на цю тему і питають, коли будуть наступні. Але за словами жінки, вони більше не планують дітей, проте чекають багато онуків. Молодшим дітям по 14 років, а старші близнюки вже мають власні сім’ї і встигли зробити Світлану бабусею. viber_image_2020-05-19_17-42-12

Мати-героїня знає: повна та велика родина – це просто дарунок долі. Але інколи бувають і складнощі. Оскільки працював і працює тільки один голова великої сім’ї – чоловік, і серйозної допомоги від держави родина не отримувала, фінансове питання час від часу поставало дуже гостро. Світлана позбавлена можливості ходити на роботу, тому що молодша дочка має інвалідність, хоч і повноцінного життя в соціумі не позбавлена. Загалом жінка так описує матеріальне становище багатодітної родини: «У всякому разі, ми ніколи не були голодними. Може і не їли делікатеси, але найнеобхідніше у нас завжди було».

Незважаючи на всі складнощі, батьки намагаються всебічно розвивати своїх дітей, з цього у великій родині й багато талантів. Кожна дитина пробує проявити себе, чимось займається. Так старші близнюки захоплювались бальними танцями. Середній син – майстер спорту України з гандболу. Молодший син, як і брат, вирішив займатися цим же видом спорту, і почав ходити на тренування. А молодша дочка хоче спробувати себе в моделінгу. Але незважаючи на хобі і навчання, діти не забувають допомагати своїй мамі у всьому.

– Ми намагаємося допомагати нашій матусі, нехай іноді не з великою радістю, адже зазвичай ніхто не любить багато роботи. Але якщо ми щось взялися робити, прибирати або готувати, ми розподіляємо обов’язки і швидко справляємося з поставленим завданням, в 6 або 8 рук працювати легше. До того ж ми самі розуміємо, що часом їй самій поратися з домашніми справами важко, – розповідають молодші Близнюки.SHER5938_новый размер

І куди ж без сімейних «веселощів»! За словами Світлани, серйозних чвар в сім’ї ніколи не було, але звичайних дрібних сімейних сутичок – безліч. Жінка розповідає: бували випадки, коли діти ревнують один до одного і думають, що комусь батьки приділяють більше уваги. Серед дітей трапляються і сварки, можна сказати, цілі баталії через дрібниці. До цього батьки вже звикли і знають, як їх зупинити.

Карантин теж вплинув на життя сім’ї. Причому як принісши додаткові складнощі, так і позитивні моменти. Основною проблемою стало виконання шкільних завдань. Як каже багатодітна мама, причинами дрібних сутичок стала нестача техніки для виконання домашніх завдань. Але всі ці проблеми швидко вирішуються. Хоч і не можна сказати, що все ідеально. До  того ж дітям нудно сидіти весь час вдома, але правила єдині для всіх.

Багатодітна мама Світлана точно знає: найгірше – коли дитина хворіє, і мати нічого не може заподіяти. Дуже боляче бачити, як мучиться твоя дитина. До того ж, у великій сім’ї часто буває, коли захворіє одна дитина, заражаються й інші. Важко одночасно доглядати декількох хворих. Тому родина дотримувалася усіх необхідних рекомендацій МОЗ.

Із плюсів же карантину жінка виділила те, що всі діти знаходилися вдома, з’явилася можливість більше спілкуватись. Діти не доставляють зайвого хвилювання через побоювання, що з ними може щось трапитися під час пізньої прогулянки. До того ж, не треба витрачати багато сил, щоб зібрати всіх разом за одним столом.

viber_image_2020-05-19_17-41-04

Світлана розповіла, що велика сім’я передбачає велику кількість свят і подій. У зв’язку з цим, на депресію і апатію у багатодітної мами просто немає часу. Його навіть немає, щоб і замислитися над цим. Жінка зізнається, що у неї завжди є чим зайнятися. Але головне – кожен раз, коли вона повертається додому, вона точно знає – її там люблять і чекають.

Тому, незважаючи на всі випробування, Світлана Близнюк із впевненістю каже, що найщасливіша жінка на світі – це мама, у якої є діти, а коли їх багато, то і щастя більше, адже  любові матері вистачить на всіх.

Читайте також: Історії запорізьких лікарів, які ставлять людей на ноги