Запоріжжя стало одним з 11 міст, де працює пілотний проєкт сервісу єМалятко

Це значно спрощує та прискорює процедуру отримання свідоцтва про народження та ще 10 документів для новонародженої дитини.

Сьогодні в Запоріжжі у всіх 7 філіях Центру надання адміністративних послуг батьки новонародженої дитини мають змогу за 1 день зареєструвати новонародженого, оформити виплати на дитину, а також замовити інші необхідні для її подальшого життя документи.

– Послуга «єМалятко» діє на території Запоріжжя. Ми були одним із перших міст в країні, де її запровадили. Раніше батькам треба було звертатися до 11 інстанцій, щоб оформити всі необхідні документи, пов’язані з народженням дитини. Зокрема, окремо треба було звертатися в управління соціального захисту, в РАЦС, податкову інспекцію. Комплексна послуга «єМалятко» дозволяє в одному місці отримати все це, – розповіла директор департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Наталя Мила.

За її словами, послуга має попит, і вже мало хто з батьків звертається по оформлення простого свідоцтва, намагаються одразу оформити комплекс документів. З червня 2020 року понад 200 родин отримали документи на новонароджену дитину за допомогою послуги «єМалятко».

Нагадаємо,  заповнення заяви на отримання послуги займає всього 15 хвилин. Анкету заповнює працівник ЦНАПу, і вже на наступний день після заяви мама отримує повний пакет документів на свого малюка.

Данило – батько новонародженої Софійки – звернувся напередодні і наступного дня вже отримав окрім свідоцтва про народження ще й унікальний номер в демографічному реєстрі, в реєстрі пацієнтів України, ідентифікаційний номер платника податків, оформив допомогу по народженню дитини.

– Дуже задоволений, що отримав всі документи за 1 день. Раніше чув від знайомих та друзів, що доведеться проходити купу інстанцій, витрачати свій час, нерви та гроші. Тож був приємно здивований, коли знадобилася всього 1 доба, і комплекс документів на дитину у мене в руках, – розповів Данило.изображение_viber_2021-01-13_13-52-49

За словами Наталі Милої, наразі у зв’язку із тим, що на території України діє карантин та додатково діє локдаун, пологові будинки не виконують послугу «Е-малятко», тож треба звертатися до ЦНАПу. Як правило, приходять робити це татусі, тоді як матусі у цей час мають змогу залишатися вдома із немовлям.

У Запоріжжі у всіх філіях Центру надання адміністративних послуг батьки новонародженої дитини можуть замовити такі послуги:

  • державну реєстрацію народження та визначення походження дитини;
  • внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру із присвоєнням унікального номера запису в ньому.
  • визначення приналежності новонародженої дитини до громадянства України;
  • реєстрацію місця проживання;
  • призначення допомоги при народженні дитини;
  • призначення допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях;
  • реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
  • видачу посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї;
  • внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться в центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я.

Наталя Мила розповіла, що в період локдауну ЦНАПи в Запоріжжі працюють із дотриманням карантинних обмежень. Відвідувачі допускаються лише за попереднім записом, в масках та після вимірювання температури. Записатися на прийом до спеціаліста на будь-який зручний час можна на сайті чи за телефоном рецепції. На теперішній час філії ЦНАПу надають 152 послуги.

Читайте також: У спальному районі Запоріжжя створили комфортні умови для лікування хворих